In atentia celor care intra prima data pe forum!

9 luni...magice. Jurnal de graviduta. Bucuriile si nelinistile viitoarei mamici. Evolutia sarcinii. Discutii, experiente.

Mesajde mischaela » Sâm Apr 25, 2009 9:03 am

lasa sa muste ca musca bine ...
da' tot nu le vindeca ... [:D]
mischaela
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde Ritzi » Sâm Apr 25, 2009 3:36 pm

mary_lou scrie:Buna! Bine ai venit,cum sa nu te primim?!
Oricine este binevenit aici!Mult succes in a ramane gravidutza!

multumesc, deocamdata nu am avut noroc, that is de cand incercam din nou, adica de vreo 7 luni [czid]

de ce zic "incercam din nou"? pentru ca din pacate am fost graviduta si sarcina mea s-a oprit din evolutie [plang] si as fi avut DPN pe 25 decembrie, de Craciun [plang]
Ritzi

Mesajde Ritzi » Sâm Apr 25, 2009 3:38 pm

letzy81 scrie:Bun venit ritzy!
Si eu vreau un bebe si acum am verde sa ma pun pe treaba!
Cine stie,poate o sa fim gravidutze cam in acelasi timp [:D]
Azi ma duc pe la farmacie sa ma interesez de niste teste de ovulatie ca nu mai am rabdare!

Doamne ajuta!!

eu m-a saturat deja de cumparat si facut teste de ovulatie, nu stiu ce asteapta bebele asta de nu mai vine odata, nu mai am rabdare :-(
Ritzi

Mesajde oanadd » Sâm Apr 25, 2009 5:29 pm

mamiy scrie:
oanadd scrie:
letzy81 scrie:Nu vreau sa fiu rautacioasa dar cred ca va e usor sa vorbiti cand aveti comorile voastre si sunteti femei implinite!
Da nu mai am rabdare,simt ca trece timpul pe langa mine!

inseamna ca mamele care isi abandoneaza copiii sunt extrem de implinite. si alea cred ca erau pline de teste de ovulatie.

Offf, dintii aia, ce mai musca!!!!

am si eu o reputaie de pastrat [:D]
oanadd
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde bucurroxana » Sâm Apr 25, 2009 8:03 pm

lasa mai ca nu se sperie lumea de tine [:D]
degeaba ti-ai pus tu poza aia cine intra pe blog si te vede... isi da seama imediat ca nu esti sperietoare! [blabla] [noroc]
Imagine
Imagine
bucurroxana
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde mary_lou » Sâm Apr 25, 2009 8:45 pm

Ritzi scrie:
de ce zic "incercam din nou"? pentru ca din pacate am fost graviduta si sarcina mea s-a oprit din evolutie [plang] si as fi avut DPN pe 25 decembrie, de Craciun [plang]

Sa stii ca in ianuarie si eu am patit-o...DPN era pe 15 august...Fruntea sus! Speranta si incredere!Un copil merita sacrificiul si asteptarea...Fetele sunt de acord cu mine!(Sper)

Chiar si dintzuroasa asta mica de oanadd ( [:D] [:D] [:D] daca asa esti in avatar,, [:o)] )!!
Imagine

Imagine

God doesn't give you the people you want, he gives you the the people you need.To help you, to hurt you, to leave you, to love you and to make you the person you were meant to be.
mary_lou
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde bucurroxana » Sâm Apr 25, 2009 8:47 pm

mary_lou scrie:
Ritzi scrie:

Sa stii ca in ianuarie si eu am patit-o...DPN era pe 15 august...Fruntea sus! Speranta si incredere!Un copil merita sacrificiul si asteptarea...Fetele sunt de acord cu mine!(Sper)

Chiar si dintzuroasa asta mica de oanadd ( [:D] [:D] [:D] daca asa esti in avatar,, [:o)] )!!

de acord si te sustinem din toata inima, daca s-a intamplat o data se va ami intampla din nou si va fi totul bine!
Imagine
Imagine
bucurroxana
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde oanadd » Sâm Apr 25, 2009 11:20 pm

mary_lou scrie:
dintzuroasa asta mica de oanadd ( [:D] [:D] [:D] daca asa esti in avatar,, [:o)] )!!

e sarmul meu, draga, ce te iei de dintii mei?
oanadd
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde letzy81 » Dum Apr 26, 2009 7:18 am

oanadd scrie:
letzy81 scrie:Nu vreau sa fiu rautacioasa dar cred ca va e usor sa vorbiti cand aveti comorile voastre si sunteti femei implinite!
Da nu mai am rabdare,simt ca trece timpul pe langa mine!

inseamna ca mamele care isi abandoneaza copiii sunt extrem de implinite. si alea cred ca erau pline de teste de ovulatie.

Faci o grosolana confuzie!!!!!Cele care isi abandoneaza copiii nu pot fii numite mame. nici macar animale pt ca animalele au grija de puii lor!!!
letzy81
Asistent
Asistent

Mesajde oanadd » Dum Apr 26, 2009 8:27 am

letzy, draga, eu doar trageam o concluzie avand in vedere cuvintele tale. daca cineva face confucii grosolane, aia esti tu. daca vrei altadata sa nu se mai faca astfel de grosolane confuzii, invata sa te exprimi mai clar. tu esti cea care a spus ca implinirea vine vin faptul ca ai copii. asa ca ceea ce eu am concluzionat este perfect valabil. si crede-ma, eu nu fac confuzii niciodata.
oanadd
Membru de Onoare
Membru de Onoare

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Perioada prenatala