Dr. Ruxandra Dumitrescu

9 luni...magice. Jurnal de graviduta. Bucuriile si nelinistile viitoarei mamici. Evolutia sarcinii. Discutii, experiente.

Dr. Ruxandra Dumitrescu

Mesajde criss_85 » Lun Aug 20, 2007 2:44 pm

M-am programat pentru saptamana viitoare la cabinetul doamnei dr Ruxandra Dumitrescu .Incerc de 6-7 luni sa raman insarcinata si nu s-a intamplat deocamdata. Am tot vazut-o pe la TV si mi s-a parut ok. Voi cele care ati fost consultate de ea ce-mi puteti spune?
criss_85
Boboc
Boboc

AVETI MARE GRIJA!

Mesajde ralliance » Lun Dec 03, 2007 1:58 pm

AVETI MARE GRIJA!
Inainte de a apela la dr. Ruxandra Dumitrescu asigurati-va ca nu este vorba de aceasta Ruxandra Dumitrescu: http://www.evz.ro/article.php?artid=332583.

Omul de care povesteste acest articol e un criminal nu e doctor!
ralliance

Mesajde carstea_diana » Mie Dec 05, 2007 1:30 pm

Doamne-Dumnezeule!
De ce oare se intampla asa ceva si cu ce au gresit bietii ingerasi de trebuie sa treaca prin asa ceva.
O singura curiozitate am...este vorba de aceeasi Ruxandra Dumitrescu din articol??? Este vorba de Spitalul „Dr. I. Cantacuzino”??
Multa bafta iti doresc si ai grija!
Pupici
carstea_diana
Maestru
Maestru

da, pana la proba contrarie

Mesajde ralliance » Mie Dec 05, 2007 1:34 pm

pana la proba contrarie, cred ca este vorba de aceeasi persoana. Cel putin din info din articol asa reiese. Oricum, tuturor - aveti mare grija cand va alegeti medicul!
ralliance

Mesajde cocktail » Joi Dec 06, 2007 7:24 pm

Da mare dreptate legat de doctori, totusi aveti vreo recomndare?
fan copilulmeu.ro si www.kids-shop.ro
cocktail

eu o rcomand cu caldura

Mesajde mada » Vin Mar 21, 2008 9:51 am

Am nascut acum 3 ani si jumatate cu doamna doctor Dumitrescu. Este al patrule doctor la care am fost in perioada sarcinii si la care m-am oprit. Este un doctor exceptional si un psiholog desavarsit. Oricat de speriata as fi fost de ce auzeam de la altii, cand plecam de la domnia sa eram de un optimism debordant. Ori o stare psihica pozitiva conteaza foarte mult in timpul sarcinii. Am recomandat-o tuturor prietenelor si nu a dezamagit pe nimeni. Nu cred in acuzatiile defaimatoare care i se fac pe internet. Daca as mai face 10 copii, tot la domnia sa as merge.
mada

Mesajde carmen daniela » Lun Iun 09, 2008 6:38 pm

Buna burtici.
Sunt noua pe acest forum, si tot butonand, am dat de numele doctorei care m-a ajutat sa nasc(prin cezariana, pe 8martie 2007)
La noi povestea a fost cam asa: prima eco la o dr gineco cu un ecograf antic.La 3luni ,am fost la dr R. Dumitrescu,la cabinet, unde am facut toate ecografiile(unde tati era invitat de onoare [:D] ) si vreo 2 controale ginecologice [dead] .
De la 7luni,ne-a chemat la eco numai la maternit. Cantacuzino, ne-a prezentat spitalul ,incepuse renovarea...
Eu de felul meu sunt mignona, iar treaba asta a contat f mult in sarcina, pt ca eu la 18 sapt aveam burta mare ca de 6luni!!asa ca d-na dr a obs. ca oasele bazinului nu s-au modificat(din spate nici nu ziceai ca-s gravi),si a propus cezariana.
Nasa noastra de cununie, tot mignona, n-a banuit nici o secunda ca n-ar putea naste normal, si oricat de bun doctor a avut, in mom in care au apucat-o contractiile, au dus-o la spital, au lasat-o sa se dilate...atunci au vazut ca oasele bazinului nu erau desfacute, si nu putea naste normal.

A, si alta chestie, care poate conteaza, n-a luat banii decat la 2 zile dupa operatie...ca sa se asigure ca totul e ok.

Eu, daca as mai face un copil, tot la dr Ruxandra Dumitrescu as merge!Un om de calitate si un profesionist desavarsit!!

Va pupam si sarcina usoara tuturor!
carmen daniela
carmen daniela

Mesajde rabiatiron@yahoo.com » Dum Iun 15, 2008 5:32 pm

buna fetelor si eu sunt pacineta d-nei dr dumitrescu ma chinui de 2 ani sa raman insarcinata si acum sa intamplat miracolul chiar e un miracol , pana acum totul a fost super bine perfect pot spune , as dori sa nasc tot cu dansa dar din cate am citi pe forumuri mi sa facut teama , dc puteti sa imi dati mai multe amanunte astept un email sau la mesenger aceasta e adresa rabiatiron@yahoo.com
multumesc din suflet
rabiatiron@yahoo.com

Re: Dr. Ruxandra Dumitrescu

Mesajde maria76eu » Vin Aug 05, 2011 8:24 pm

Dragele mele, stiu ca pe acest subiect s-a scris acum multa vreme, dar am cautat pe net unde pot scrie ceva despre aceasta doctorita. Trebuie sa stie toate viitoarele mamici ca trebuie sa se FEREASCA de ea! Dupa experienta traumatizanta prin care a trecut cea mai buna prietena a mea, mi-am facut eu timp, pana se recupereaza ea, sa atentionez si cine este la ea SA PLECE din "grija" ei, iar cine cauta informatii desprea ea sa citeasca si SA SE FEREASCA de ea CA SA NU MAI TREACA NIMENI PRIN CE A TRECUT PRIETENA MEA! Dupa 9 luni in care s-a cotizat la cabinetul ei de pe str. Tudor Vianu (zona Dorobanti) doctorita a dorit provocarea nasterii pentru ca urma sa plece in concediu. A provocat nasterea fara sa verifice daca copilul este intors si pregatit sa iasa, iar dupa ce au inceput contarctiile A PLECAT DIN SPITAL (CANTACUZINO)!!!! FARA SA ANUNTE SAU SA "PREDEA" MAMICA IN GRIJA VREUNUI COLEG!!!! Mamica a trecut prin clipe de GROAZA asteptand sa se intoarca copilul ca sa poata iesi si fiind asistata pe fuga de cate vreun doctor care mai trecea prin zona dar care si-a facut datoria fata de un pacient si fara anestezie epidurala pentru ca doctorita anestezista nu a fost anuntata si nu a avut timp sa treaca pe ea!!!! Dupa nastere mamica a fost intrebata de catre personalul din spital de ce a vrut sa nasca cu ea ca SE STIE CA ESTE NEBUNA!!!! DACA AVETI GHINIONUL SA FITI LA EA PLECATI, DACA NU SUNTETI INCA - NU MERGETI LA EA! MAMICA A RAMAS CU TRAUMA FIZICA SI PSIHICA DUPA ACEASTA EXPERIENTA SI NUMAI BUCURIA COPILULUI O FACE SA TREACA PESTE EA!!!! O femeie si o mamica revoltata!
maria76eu

Re: Dr. Ruxandra Dumitrescu

Mesajde mceausu74 » Dum Oct 30, 2011 12:33 pm

"dragele mele(sic!), eu am nascut cu dr Ruxandra Dumitrescu si DATORITA EI AM UN COPIL SANATOS.Inainte sa fiu pacienta ei,am pierdut 3 sarcini, sub urmarirea dr Grama Marilena,care ma consulta doar cu manusa,ma trimitea la alti medici sa fac ecografie--ea nu stie sa faca!!!-si nu a reusit sa ma trateze cu nimic.Imi zicea ca totul este bine,sa mai incerc sa raman si voi reusi sa tin sarcina.Dar eu aveam un polip uterin, pe care Dr Dumitrescu mi l a extirpat si asa am ajuns mamica.Tot ea mi a facut amniocenteza, pt ca aveam risc de sdr Down. Mi a fost bine,nu m a durut si nu am sangerat deloc.Am nascut cu ea,a venit noaptea de acasa. Te inteleg ca esti suparata ca nu a venit la spital cand aveai dureri,dar important este ca ai ajuns cu bine la termen.Decat un medic zambaret si care nu stie decat sa consulte,cum e Grama Marilena,mai bine un singur dr care sa nu ma trimita pe la usi si sa mi faca el toate manevrele --ecografiile,amniocenteza. Verisoara mea nu ramanea gravida,am trimis o la dr Dumitrescu.Fusese tot pacienta lui Grama,care nu a stiut ca sa i recomande Dupa un an jumate de timp pierdut,dr Dumitrescu i a facut fertilizare in vitro si a reusit.Daca vara mea citea mail ul tau,iti raspundea mai urat ca mine
mceausu74

Următorul

Înapoi la Perioada prenatala