raceala/toxiinfectie alimentara, febra 38

Greturi, somnolenta, balonare, iritabilitate, cresterea in greutate, celulita, vergeturi, constipatie, dureri musculare, oboseala etc Discutii, experiente si remedii.

raceala/toxiinfectie alimentara, febra 38

Mesajde SilVer » Joi Feb 05, 2009 3:18 am

cum zicea o prietena: tipic pt mine, racita si gravida. acum sunt gravida a doua oara in 25 de saptamani.

de vinerea trecuta au inceput simptomele unei raceli cu dureri in gat, apoi apa pe nas si tuse uscata.

pana ieri cand am inceput si cu febra. 37,5, iar acum noaptea 38. febra s-a potolit de la 37 la 36,5 la un moment dat cand am luat un paracetamol.

Azi dimineata am avut niste dureri mari de bazin, ma dureau f tare oasele bazinului, dar cu un nospa au trecut si alea.

suspectez totusi si ceva la stomac pt ca banui ca acele dureri pe care la am in zona stomacului sunt crampe abdominale. cu toate acestea scaunul este normal, iar crampele nu au disparut nici dupa un smecta.

daca stie cineva ce pericol reprezinta pt sarcina febra asta sau o pozibila toxiinfectie alimentara astept un semn.
Imagine
SilVer
Asistent
Asistent

Mesajde lilith1 » Joi Feb 05, 2009 11:07 am

Servus tu doamna avocata te mai aude omu :) [suzeta] ce face Andreiutzu? [il]
Poate cel mai comod, ca la carte ar fi sa te internezi daca ai febra. Gravidutzele nici nu platesc ziua de spitalizare etc. Cand m-a chiuretat in octombrie era in salon o gravidutza de vreo 18 ani ...luna a 5-a dar i se vedea deja burtica bine si nu vroiau aia s-o externeze pana cand nu-i trecea febra. Era simpaticutza. Era racita, se vedea pe ea, dar zicea ca n-o doare decat in...stii tu...locul unde face asistenta injectiile [suzeta]
Avetzi grija de voi si pune-ne poze cu gagicul Andrei cand ai timp. Sau flmuletz
lilith1
Consilier
Consilier

Înapoi la Micile necazuri ale sarcinii