v-ati surprins vreodata sotul masturbandu-se?

Educatie sexuala. Despre placere. Sexul si cuplul. Fantezii si jocuri erotice. Disfunctii si remedii.

v-ati surprins vreodata sotul masturbandu-se?

Mesajde wiona » Lun Sep 04, 2006 11:10 pm

va intreb asta deoarece sora mea l-a prins!oare e normal sa o faca cand ea este atat de draguta si face de toate cu el???!!!este ceva normal cand se intampla asta cam la 3-4 zile?pupici!
wiona

Mesajde micuta_stea » Mar Sep 05, 2006 11:45 am

Nu mi-am surprins niciodata sotul facand asa ceva dar am auzit odata un caz despre un tip care dormea in pat cu spatele la sotie si o zguduia de zor in fiecare noapte. Banuiesc ca la el deja se putea numi boala pentru ca prefera autosatisfacerea in locul sotiei. Banuiesc ca toti se mai iubesc si singuri dar macar sa o faca incuiati in baie sa nu-i surprinda nevasta sau copiii [box] [box] [box]
traieste ziua de azi ca si cand ar fi ultima zi
micuta_stea
Asistent
Asistent

Mesajde Primrose » Mar Sep 05, 2006 12:48 pm

Eu stiu ca masturbarea este un lucru firesc si, daca nu inlocuieste sexul, este ok. Poate fi chiar un moment picant, intre soti. [cool]
Wiona, sora ta ar fi mai castigata daca ar accepta si s-ar bucura de momentele de extaz ale sotului ei. Oricum nu le poate interzice, nu? [:D]
P.S. Ba chiar ar putea incerca si ea sa se descopere. [punk]
Banuiesc ca toti se mai iubesc si singuri dar macar sa o faca incuiati in baie sa nu-i surprinda nevasta sau copiii [box] [box] [box]

Micuta stea, se subintelege ca nu se masturbeaza in fata copiilor. [cfev] Toti parintii isi iau masuri de precautie sa nu fie surprinsi de copii atunci cand fac sex.
Dar nu inteleg faza cu nevasta!!!! [czid] Ce, masturbarea e un afront adus nevestei??? Adica, daca se masturbeaza, inseamna ca e dereglat si n-o mai iubeste?? Gresit. Orice barbat o face, indiferent daca are sau nu o viata sexuala regulata. Si nu-i nimic rau in asta. [cfev]
P.S. Eu zic sa mergeti la un sexolog si sa va informati.
"E o intamplare a fiintei mele..." [flo]
Primrose
Intelept
Intelept

Mesajde micuta_stea » Mar Sep 05, 2006 1:52 pm

Eu cred ca exista o diferenta intre a te masturba ca picanterie in fata partenerului in momentele intime si alta este cand vii acasa si il surprinzi in fata monitorului facand-o.
Nu crezi?
micuta_stea
Asistent
Asistent

Mesajde micuta_stea » Mar Sep 05, 2006 1:54 pm

Poate sunt eu deplasata dar as prefera sa nu-l vad.
micuta_stea
Asistent
Asistent

Re: v-ati surprins vreodata sotul masturbandu-se?

Mesajde SeaScarf » Mar Sep 05, 2006 2:02 pm

wiona scrie:va intreb asta deoarece sora mea l-a prins!oare e normal sa o faca cand ea este atat de draguta si face de toate cu el???!!!este ceva normal cand se intampla asta cam la 3-4 zile?pupici!

Cred ca nu este ceva normal dar nici nenorocire nu e. Sigur lui ii lipseste ceva. Ea ar trebui sa il accepte, sa comunice cu el sa vada ce-i lipseste. Dar pentru ca "l-a prins", cred ca va fi destul de dificil pentru ca se pare ca nu este de acord. Comunicarea are un cost: timp, rabdare, stapanire de sine - nu e totdeauna usor! Eu am rezerve cu privire la "face de toate cu el". Poate ca face mai mult, mult mai mult decat a auzit ca fac altele sau mult mai mult decat considera ca ar trebui. Dar cred ca e ceva ce el doreste si ea nu stie. Probabil ca el n-a avut curajul sa-i spuna. Si daca se lasa cu [blabla] , asta numai incurajare nu e.
M-ai pus pe ganduri. Daca si al meu... nu stiu daca m-as putea stapani.
SeaScarf

Re: v-ati surprins vreodata sotul masturbandu-se?

Mesajde Link » Mar Sep 05, 2006 2:17 pm

SeaScarf scrie:...Dar cred ca e ceva ce el doreste si ea nu stie. Probabil ca el n-a avut curajul sa-i spuna. Si daca se lasa cu [blabla] , asta numai incurajare nu e.
M-ai pus pe ganduri. Daca si al meu... nu stiu daca m-as putea stapani.

Al tau e foarte posibil sa o faca, insa cu gandul la tine. Faptul ca ii refuzi foarte multe chestii care tu le numesti freak, l-ar putea determina la astfel de.. iesiri.
Link
Consilier
Consilier

Mesajde stefanuta » Mar Sep 05, 2006 2:28 pm

fetelor ma puneti pe ganduri,acum o sa stau sa ma gandesc daca si al meu face asa ceva.cred ca intradevar nu e placut sa-ti vezi sotul facand asta
Imagine
stefanuta
Boboc
Boboc

Mesajde doina_m20 » Mar Sep 05, 2006 2:37 pm

Eu daca l-as surprinde facand asa, i-as spune: Iubire lasa-ma pe mine sa termin [:D] . Nu dati cu rosii.
Imagine
doina_m20
Consilier
Consilier

Mesajde cristina_gl » Mar Sep 05, 2006 2:47 pm

Eu zau ca nu stiu de ce va faceti atatea probleme. Este aici si un topic legat de masturbare, treceti si pe acolo. O fac si barbatii si femeile si nu-i nimic anormal in asta. Anormal ar fi daca ar face-o la coltul blocului, in tufisuri, in scara, pe culoarul trenului etc.
Wiona, ai spus despre sora ta ca ,,e atat de draguta si face de toate cu el". Daca face ce face doar pentru ca e ea de felul ei draguta si nu participa (din punct de vdere psihic), sau nu simte si ea aceeasi placere, atunci e o problema in relatia lor. Care poate fi rezolvata.
cristina_gl
Maestru
Maestru

Următorul

Înapoi la Sexualitate