cum sa fac sa am chef de sex?

Educatie sexuala. Despre placere. Sexul si cuplul. Fantezii si jocuri erotice. Disfunctii si remedii.

Mesajde lili_ang » Joi Noi 10, 2005 4:04 pm

Total de acord cu Alovel! Fiecare are momente in viata in care simte ca nu mai face fatza singur, simte ca a epuizat solutiile. Poate noi de multe ori am spus tampenii, dar poate te-am ajutat macar sa-ti pui o anumita ordine in ganduri sau o idee noua...Asta e unul din lucrurile care imi place mie la forumul asta: cum ne adunam toti in jurul unuia/uneia care are probleme si incercam sa dam un cat de mic ajutor!
lili_ang
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde mada_c » Joi Noi 10, 2005 4:47 pm

Va multumesc inca o data. Ma simt mai bine si datorita voua pentru ca am putut sa discut si sa ma consult cu cineva. Sper ca in curand sa scriu mesaje pline de "zambareti".
mada_c
Boboc
Boboc

Mesajde alovel » Joi Noi 10, 2005 5:02 pm

[pupi] ..... [:I]
Imagine

Imagine
alovel
Maestru
Maestru

Mesajde framboise » Vin Noi 11, 2005 5:23 am

mada_c scrie:Framboise, astept lista de activitati. pe care ar fi bine sa le fac Astept orice sugestie.

Tandrete - asta e cuvantul cheie care lipseste din lista ta de activitati. As putea sa-ti insirui vreo 150 de pagini de gesturi si trucuri care implica tandretea. Dar n-are rost. Astea or le simti si le faci, or nu! Tandretea implica chiar si gesturile marunte, micile atentii, mangaieri, soapte, imbratisari pe furis, saruturi furate; nelipsitul "te iubesc" spus cu dragoste si de zeci de ori pe zi...Astea nu costa nici bani dar pot umple inima de bucurie. Mai stiu unele care costa si bani, dar care la fel au darul sa te apropie, sa aduca o pata de culoare roz in cenusiul ce s-a asternut intre voi...: o masa in doi la restaurant, o excursie in doi, un parfum venit pe neasteptate (nu trebuie sa astepti aniversarile de cuplu, onomastice sau mai stiu eu care...), o noapte intr-un bar (un jazz merge de minune) si lista continua...intr-un cuvant: o ruptura din cotidian. Daca si dupa astea situatia ramane neschimbata, atunci cu siguranta sunteti departe unul de celalalt si in lumi diferite...
Have you ever wondered which hurts the most: saying something and wishing you had not, or saying nothing, and wishing you had?

[URL=http://ShowIP.be]Imagine[/URL]
framboise
Intelept
Intelept

Mesajde viopogaceanu » Vin Noi 11, 2005 9:15 am

Tandretea, gesturile marunte, o soapta la ureche (te iubesc) cand spala, hraneste sau schimba copilul....
Sa-i spui cat este de frumoasa cand o vezi ca se uita in oglinda...
Pare siropos. Dar sunt gesturi care-i arata ca o VEZI si ca EXISTA.
Rutina si stereotipia, oboseste si uzeaza ( ambele parti). In final, nici nu are importanta cate lucruri faci sau nu in casa.
viorica&anda-paula
viopogaceanu
Consilier
Consilier

Mesajde alovel » Vin Noi 11, 2005 10:04 am

Eu prefer fapte nu vorbe.
Cred ca l-as fi [box] daca ma lasa sa spal, hranesc etc. [be] si intre timp el sa stea cu mainile in san langa mine si sa-mi spuna dulcegarii.
Nu zic ca nu-mi prinde bine un gest tandru, un "te iubesc" dar trebuie sa fie dublate de un comportament care sa le dovedeasca. Altfel, sunt vorbe in vant. [dead]
Imagine

Imagine
alovel
Maestru
Maestru

Mesajde mada_c » Vin Noi 11, 2005 10:58 am

Doamne cat de diferiti sunt barbatii de femei. Ce mult difera lucrurile care ne bucura.
mada_c
Boboc
Boboc

Mesajde lili_ang » Vin Noi 11, 2005 11:10 am

mada_c scrie:Doamne cat de diferiti sunt barbatii de femei. Ce mult difera lucrurile care ne bucura.

[:D] Ce simpatic ai fost! Banuiesc ca aceasta constatare nu ai facut-o acum, ci o stiai dintotdeauna! S-au scris si niste carti haioase pe tema asta!
lili_ang
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde alovel » Vin Noi 11, 2005 11:28 am

Dar si cat de diferiti sunt femeile de femei si barbatii de barbati! Cat de diferiti suntem cu totii ! [:D]

P.S.: Lili, eu ti-am spus ca e simpatic!! [:D] [:D]
Imagine

Imagine
alovel
Maestru
Maestru

Mesajde carmenbur » Vin Noi 11, 2005 2:24 pm

Alovel, uneori am senzatia ca exagerezi (rar, e drept), insa de cele mai multe ori iti dau dreptate si ma mai si amuz pe seama a ceea ce scrii. [:D] [:D] [:D]
Si eu vreau sa-l vad ca face ceva, nu doar imi zambeste.
carmenbur
Intelept
Intelept

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sexualitate