Noua faţă CopilulMeu.ro

Noua faţă CopilulMeu.ro

Mesajde Administrator » Dum Feb 28, 2010 12:28 am

Dragi vizitatori şi vizitatoare,

A trecut ceva timp de când nu am mai scris pe aici dar de astăzi lucrurile se vor shimba [:)].
Echipa CopilulMeu a lucrat din greu astăzi pentru a vă aduce un nou aspect al site-ului împreună cu o grămadă de "bunătăţi" gata să fie utilizate de voi.

În primul rând avem o nouă versiune de forum mai rapidă şi mai sigură. Staţi fără grijă însă! Toate mesajele voastre mai vechi sunt acolo la locul lor şi pot fi citite în continuare. [pupi]

Avem o nouă secţiune de jocuri [dansez]. O găsiţi aici http://www.copilulmeu.ro/games/. Sper să vă mai alunge din plictiseală.

Pe prima pagină a site-ului http://www.copilulmeu.ro găsiţi horoscopul şi informaţiile meteo actualizate zilnic.

De asemenea am introdus albume foto în care puteţi adăuga pozele preferate. Găsiţi albumele foto aici http://www.copilulmeu.ro/album/.

Sperăm să vă placă noul site.
Aşteptăm părerile voastre aici :)

Echipa CopilulMeu
Administrator
Site Admin

• Administrator are album: (2196 poze)
  • Administrator are reţete: (419)

• Re: Noua faţă CopilulMeu.ro

Mesajde Administrator » Dum Feb 28, 2010 12:30 am

Cum folosiţi noua secţiune de FotoPoveşti

Noua secţiune "FotoPoveşti" vă permite să încarcaţi pe site pozele dumneavoastră preferate astfel încât vă veţi putea lăuda cu copii dumneavoastră oriunde aveţi acces la internet :). Dorim să creem o colecţie mare de poze pe CopilulMeu care va putea fi vizualizată de oricine, oriunde s-ar afla în lume, accesând bineînţeles www.copilulmeu.ro

Pagina principala -> FotoPoveşti

Pagina principală (de intrare) a secţiunii FotoPoveşti poate fi accesată folosind meniul principal de sus. Nu e chiar atât de greu de găsit, nu? :) Veţi găsi aici o colecţie de poze cu copii. Pozele sunt multe şi neîncăpătoare într-o singură pagină deci aici le veţi găsi sortate după anumite criterii. Top albume - cele mai comentate şi cele mai vizualizate albume, Top fotografii - cele mai comentate şi cele mai vizualizate fotografii, Cele mai recente fotografii încărcate pe site, precum şi topul celor mai votate trei poze. Topurile se schimbă frecvent deci veţi găsi mereu poze noi şi interesante aici ;)

Butoanele cu care vă faceţi treaba

În orice pagină a secţiunii FotoPoveşti aveţi la dispoziţie un set de patru butoane (Album, Adugă poze/albume, Pozele preferare şi Invitaţiile mele), precum şi o casetă de căutare. Puteţi folosi aceste butoane doar dacă sunteţi autentificat(ă) (adică aveţi cont pe CopilulMeu şi aţi introdus numele şi parola corectă în caseta "Club" din partea stângă).

Butonul "Album"

Aici este albumul dumneavoastră personal. Albumul are un un nume, o descriere şi o copertă. În cadrul unui album puteţi adăuga poze sau puteţi crea subalbume care la rândul lor vor avea o descriere, o copertă şi alte poze. Astfel vă puteţi organiza pozele după bunul plac. Oricine poate accesa albumul dumneavoastră personal din Forum sau găsindu-vă prin intermediul casetei de căutare.

Butonul "Adaugă poze/album"

Aici puteţi aduăga poze şi albume după bunul plac. Nu există limită!

Butonul "Pozele preferate"

Să zicem că navigaţi printre poze şi observaţi ceva care vă place. Ce faceţi în acest caz? Fiecare poză CopilulMeu are un buton de "adaugă la favorite". Apăsând butonul "Pozele preferate" veţi putea apoi vizualiza toate pozele pe care le-aţi marcat anterior ca fiind favoritele dumneavoastră. Util, nu? :)

Butonul "Invitaţiile mele"

Să zicem că dumneavoastră şi partenerul de viaţă aveţi amândoi cont CopilulMeu. Dar ce faceţi cu albumul? Pozele trebuie să fie la comun, nu? :) Nimic mai simplu! Trimiteţi-i o invitaţie şi în caz că acesta acceptă atunci albumele dumnevoastră se unesc şi devin unul singur. Asta înseamnă că amândoi veţi putea încărca, şterge şi edita poze în acelaşi album şi amândoi veţi avea aceleaşi fotografii asociate. La "Invitaţiile mele" puteţi trimite, accepta şi respinge cereri de asociere a albumului cu alţi utilizatori CopilulMeu.

Cum căutaţi poze

Aveţi caseta de căutare oriunde vă aflaţi în FotoPoveşti. Pur şi simplu scrieţi o combinaţie de litere acolo şi apăsaţi pe lupa de căutare şi veţi primi imediat fotografiile care conţin caracterele căutate. Dar ce facem când dorim o căutare "mai avansată?". Nimic mai simplu! Apăsaţi pe semnul [+] din dreapta casetei de căutare şi veţi observa că se va deschide o fereastră de "căutare avansată". Aici puteţi folosi diverse criterii de filtrare pentru a fi sigur(ă) că veţi găsi ceea ce vă interesează.

Sperăm folosiţi cu plăcere albumul CopilulMeu.
    Aşteptăm părerile voastre pe forum.

Echipa CopilulMeu
    Administrator
    Site Admin

Mesajde mischaela » Dum Feb 28, 2010 12:40 am

Buna seara.
    Inteleg aceasta schimbare si nu o comentez.
    In schimb as vrea sa stiu cand reapar anumite topicuri ... de exemplu jurnalul fetitei mele?

va multumesc
    mischaela
    Membru cu Tradiţie
    Membru cu Tradiţie

Re: Noua faţă CopilulMeu.ro

Mesajde mary_lou » Dum Feb 28, 2010 1:18 am

Era si timpul sa ne mai "bagati" in seama... [aplaud] Bravo, imi place noul aspect si ma bucur ca de atata timp , marea schimbare s-a produs...Revin cu sugestii si propuneri in alta zi...Acum doar va felicit!
    Imagine

Imagine

God doesn't give you the people you want, he gives you the the people you need.To help you, to hurt you, to leave you, to love you and to make you the person you were meant to be.
    mary_lou
    Membru de Onoare
    Membru de Onoare

Mesajde Administrator » Dum Feb 28, 2010 1:21 am

mischaela scrie:Buna seara.
    In schimb as vrea sa stiu cand reapar anumite topicuri ... de exemplu jurnalul fetitei mele?

va multumesc

Bună seara mischaela.
    Poţi spune mai detaliat te rog care este problema? Nu am înţeles exact.
    Administrator
    Site Admin

Mesajde mischaela » Dum Feb 28, 2010 1:25 am

l-am gasit ... era vorba de jurnalul fetitei mele ...
    rearanjarea topicurilor s-a facut intr-un mod ciudat ... nu stiu dupa ce criterii
    mischaela
    Membru cu Tradiţie
    Membru cu Tradiţie

Mesajde mischaela » Dum Feb 28, 2010 1:32 am

si as mai vrea sa stiu daca e-mailurile cu notificari de raspunsuri de pe adresa amalosoul@yahoo.com au vreo legatura cu forumul sau sunt simple spamuri ...
    primesc notificari de la aceasta adresa ca si cum ar fi de pe ofiice@copilulmeu.com
    mischaela
    Membru cu Tradiţie
    Membru cu Tradiţie

Mesajde Administrator » Dum Feb 28, 2010 1:41 am

Da, are legătură oarecum. Este o mică scăpare a noastră pe care o vom rezolva în curând. Dacă mai observaţi astfel de probleme scrieţi aici şi ne vom ocupa de ele.
    Administrator
    Site Admin

Mesajde Administrator » Dum Feb 28, 2010 1:57 am

mischaela scrie:si as mai vrea sa stiu daca e-mailurile cu notificari de raspunsuri de pe adresa amalosoul@yahoo.com au vreo legatura cu forumul sau sunt simple spamuri ...
    primesc notificari de la aceasta adresa ca si cum ar fi de pe ofiice@copilulmeu.com

Gata, am rezolvat. Notificările ar trebui să vină acum de la office@copilulmeu.ro
    Administrator
    Site Admin

Mesajde ella-o » Dum Feb 28, 2010 2:38 am

mischaela scrie:Buna seara.

Eu nu pot sa ma abtin si nu din rautate!Imi placea ¨vechea fatza¨ a forumului,culorile si ...totul!Ani de zile m-am obisnuit si mi se parea ca e unic,nu se putea confunda cu celelalte forumuri pe care intram cand cautam ceva,nu ma atrageau deloc ca aspect si nu m-a tentat sa ma inscriu.
    Schimbarile sunt bune,dar nu sunt pe placul meu,zic eu...asa,in general!Si eu mi-am schimbat look-ul.

Doar ca o sa-mi fie greu sa ma acomodez,oricum,partea buna e ca s-au introdus si chestii noi,abia astept sa vad...
    Imagine
    Mi-e dor de tine printesa mea!
    ella-o
    Intelept
    Intelept

• ella-o are album: (2 poze)

• Următorul

Înapoi la Mesaje de la administrator pentru utilizatori