Eu sunt Raluca Alexandra

Copile, ce frumoasa-i lumea din ochii tai! Fiecare mamica intra in "pielea" ta si ne transmite gandurile si trairile tale.

Re: Eu sunt Raluca Alexandra

Mesajde luciangabriel » Mar Dec 24, 2013 11:03 pm

Craciun Fericit!!! [pupi] [pupi] [pupi]
Imagine
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde mischaela » Dum Dec 29, 2013 5:27 pm

hohoho ... sarbatori fericite dragii mei ...
nu stiu cum s-a intamplat dar mos mai bogat ca anul asta nu am mai avut ... sa fie oare de vina carnetul plin de fb si rezultatele de la inot? ori s-a spart sania lui mosu deasupra casei noastre ....
pai ... de la tataia alexandru am primit 50 de lei din care mi-am cumparat singurica setul de tatuaj ... in sfarsit imi fac mazgaleli profesionale ... apoi in seara magica a trecut mosul si mi-a adus 3 robofish (i) ... setul de chimie de la clementoni, un set de dinozauri, maimuta glow in the night, o gramada de plastilina, inca un puzzle 3D siiiii ... FRANKIE - STEIN!!! ... IN SFARSIT AM SI EU O PAPUSA MONSTER HIGHT!!!! ...
si a doua zi un rucsacel colorat gasit de fini in fata usii :)) hmmm

deci promit ca la anul voi fi mai cuminte sa imi aduca si mai multe!
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
mischaela
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde luciangabriel » Dum Dec 29, 2013 9:47 pm

Bravo Ralu !!! Pai nici nu se putea altfel--.Foarte bogat mos--imi plac si mie pestisorii .
Sa ne spui cum folosesti setul de chimie si jocul cu dinozauri.

Spor la joaca fetita frumoasa si desteapta !!
La multi ani !!!!
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde Arheoloaga » Lun Dec 30, 2013 1:52 am

Uauuu, distractie maxima, cu atatea cadouri interesante [cool] [cool] [cool] Am vazut pe FB ca robofishii ii cam imparti cu Dorel [bigsmile]
Una peste alta, bineinteles ca meriti, cu varf si indesat chiar [pupi] [pupi] [pupi]
Fiecare primeşte un nume când se naşte, dar trebuie să fie în stare să-şi boteze viaţa cu un cuvânt care să-i dea un sens.
ImagineImagine
Arheoloaga
Maestru
Maestru

Mesajde analy » Lun Dec 30, 2013 3:54 pm

[pupi] [pupi] [pupi]
analy
Maestru
Maestru

Mesajde luciangabriel » Mar Dec 31, 2013 10:44 pm

Imagine
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde mischaela » Lun Ian 06, 2014 11:39 am

Salutare si bun venit in noul an ...
acum sunt ditamai domnisoara si stiu oricand sa scriu data ... deci suntem in 2014 ... toata vacanta am intrebat in ce an suntem [Ma tavalesc de ras]
Lucian ... intradevar Mosul a fost bogat rau de tot anul asta .. si eu ma minunez ... dar incet incet au cam inceput sa dispara ... papusa frankie a stat ascunca vreo doua zile ... va cam imaginati voi de ce ...
Setul de chimie are niste chestii interesante si pentru varsta noastra ... dar carticica din interior o sa ne foloseasca pe vecie ... si o sa ne ajute sa intelegem mai usor mai tarziu cateva trebusoare ...
dinozaurii sunt super ... nu degeaba e ditamai cutia ... am construit 3 bucati, mai am mulaj pentru unul cu ghips si tot ce trebuie plus o descriere pe baza de cartonase foarte atragatoare ...
Imagine
Revelionul l-am petrecut la fel ca anul trecut impreuna cu familia prietenei mele ... am fost la spectacol cu unul Michael Bolton si altii Smokie ... si am privit un superb spectacol de artificii de care nu mi-a mai fost teama ...
Dupa pupaturile si sampania din strada de la miezul noptii ne-am retras la Alinuta acasa ... spre dezamagirea mea care vroiam la mine ca sa ne jucam cu Dorel si cu xboxul ... dar a fost bine si acolo ... nu de alta dar am plecat la 4.30 [aplaud] ...
celelalte zile s-au scurs repede ... cateva vizite ... cateva lectii si povesti citite din superba carte primita de l a mosul de la scoala ... IZVORUL ZANELOR de Mariana Solomon Lazanu ... si iata ca dupa 2 saptamani de trezire la ora 10 ne-am reintors la programul matinal ...
of si ce o sa mai urmeze ... am inteles ca am program zilnic ... numai duminica a ramas libera ... la inot voi merge de minim patru ori pe saptamana ... si inca 2 macar la vioara ...
deci ... ocupata domle ... ocupata

aaa ... si lalaiala domle ... de acum karaoke scrie pe mine ... sa citesc stiu la televizor ... asa ca lalaim la noul set karaoke luat de la lidl ... [Ma tavalesc de ras]
mischaela
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde luciangabriel » Lun Ian 06, 2014 2:58 pm

La multi ani ,Ralu !
Super setul cu dinozauri!
Pentru setul de chimie ,poate pune mami tau o poza?
Ce program incarcat ai--se vede cine-i harnic si munceste-eu m-am facut un lenes....

Bafta la scoala ! [pupi]
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde Arheoloaga » Mar Ian 07, 2014 11:53 am

Moama, Ralu...m-ai dat gata cu dinozauri!! Eu il stiu doar pe cel din Peppa Pig [:I] , dar si zic DINOSAUROOOOO HRRRR[bigsmile]
Oricum, felicitari pt toate activitatile in care esti implicata; moare mami de dragul tau, mai ales in pozele de la inot. E clar ca iti place foarte tare, si de asta zic, ca suntem convinsi ca vei avea rezultate tot mai bune [pupi]
Fiecare primeşte un nume când se naşte, dar trebuie să fie în stare să-şi boteze viaţa cu un cuvânt care să-i dea un sens.
ImagineImagine
Arheoloaga
Maestru
Maestru

Mesajde mischaela » Vin Ian 24, 2014 6:22 pm

salutare ...
iata ca am intrat in paine cu scoala, cu inotul si cu vioara ...
ma enervozez de nu se poate ... domle da'mai vreau si eu timp de joaca ...
cu inotul stau bine ... cu vioara mai putin ... dar oricum nu am nici o sansa de scapare ... asa ca m-am consolat si de ieri m-am pus pe treaba ... am ofticat-o pe mami aratandu-i ca stiu sa cant si dupa partitura si sa fac exercitii pe coarde ... in plus mi-a luat caiet de muzica unde mi-am compus eu partituri dupa care sa exersez ...
da'greu domle ... greu ... nici la matematica nu trebuie sa tin minte atatea lucruri ca aici ...
Imagine
Imagine
mischaela
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Jurnalul bebelusului/copilului