Lumea lui Lucian

Copile, ce frumoasa-i lumea din ochii tai! Fiecare mamica intra in "pielea" ta si ne transmite gandurile si trairile tale.

Lumea lui Lucian

Mesajde luciangabriel » Mar Aug 02, 2011 8:39 pm

Buna sunt Lucian Gabriel Marasescu .M-am nascut pe 12 septembrie 2005 in Cimpina.Port numele mamei si al tatalui .
Imagine
luciangabriel
Maestru
Maestru

Re: Lumea lui Lucian

Mesajde nicol_s » Mar Aug 02, 2011 8:44 pm

Bine ai venit la jurnale Lucian - Gabriel.

Imagine

Eu sunt Iulia-Andreea zisa Chitibusa, tu m-ai cunoscut deja [wink] si ai aflat ca sunt o nazdravana si trei sferturi. [scot limba] .

Abia astept sa te cunosc mai bine.

Pupici.
Imagine
nicol_s
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde luciangabriel » Mar Aug 02, 2011 9:30 pm

Pun o poza .Imagine
Imagine
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde luciangabriel » Mie Aug 03, 2011 10:15 am

Salut ! Azi am rugat-o pe mami sa va povesteasca mai multe despre mine, .Cand eram in burtica la mami medicul

i-a spus ca sunt fetita .Toata lumea era incantata -mai ales mama-,.Doar tati nu a crezut niciodata ca sunt fata , el ii spunea mamei sa nu-si mai faca vise ca o sa fiu baiat.Cand mami a mers la spital in Campina , inainte de operatia de cezariana, i s-a mai facut un ecograf de catre o doamna medic noua ,care i-a spus ****CE baiat frumos avem noi aici!****.Va inchipuiti uimirea mamei si bucuria tatalui meu. La 11.30 am aparut pe lume , am avut 3kg900, 56cm, . Poze de atunci nu am dar o sa va pun poze de la botez.Dupa botez ,a doua zi mami s-a internat cu mine in spital la Targoviste -am facut varsat -.Doamne ce frica i-a fost mamei cand ma vedea asa micut si plin de bubite.Dupa o saptamana am ajuns acasa si totul a intrat in normal ,mai putin somnul de noapte.Nu dormeam decat laganat -deprindere din spital cand mami si tati ma leganau si ma tineau in brate-.Noaptea ai mei faceau cu randul ,mama,tata,bunica din partea mamei.
Imagine
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde nicol_s » Mie Aug 03, 2011 11:40 am

Waw Lucian ce coindicenta [noroc1]
Si la noi s-a intamplat ceva asemanator...la cat am fost de agitata in burtica mami credea ca sunt baiat.Asta pana la vreo 6.5 cand la un ecograf i-a spus ca sunt fetita. Mami n-a fost convinsa de spusele medicului, asa ca l-a luat pe tati de mana si a mers la un ecograf performant din oras, chiar daca n-avea programare...a incercat. Noroc ca nu s-au prezentat toti cu programare si asistenta a bagat-o pe ea in loc...ce crezi ca i-a spus si de data aceasta ? acelasi lucru e fetita!... [bigsmile] Asa ca s-a impacat cu ideea ca nu sunt fotbalist. [sic]

Inteleg ca si tu ai fost un rasfatel... asteptam sa ne povesteasca mami daca acum mai esti asa ca mine [bigsmile] sau a pus mami tau piciorul in prag.
La mine poate sa puna mami ambele picioare in prag, am o portita de scapare...tati. [wink]

Pupici, asteptam pozici [pupi]
Imagine
nicol_s
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde luciangabriel » Joi Aug 04, 2011 6:10 pm

Pozici:Imagine , Imagine
Imagine
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde luciangabriel » Sâm Aug 13, 2011 4:29 pm

Revin cu poze .aici aveam 2 luni Imagine

Imagine

Imagine.

Imagine
Imagine
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde luciangabriel » Dum Aug 14, 2011 11:41 am

Pe 12 decembrie 2005 am implinit 3 luni .Toata lumea roia in jurul meu.Ziua era cum era ,dar noaptea era de groaza :tineam treaza toata casa .Ai mei faceau cu schimbul"mami, tati,mamaie.Nu dormeam decat nani pe picioare si cum ma puneau in patut cam incepeam spectacolul.Mami mi-a facut si brad .Ma uitam atent la luminitele din pom .Imagine,

Imagine

Imagine

Imagine
Imagine
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde luciangabriel » Dum Aug 14, 2011 11:45 am

Poze de la 4 luni Imagine

Imagine

Imagine