Jurnal Iulia-Andreea

Copile, ce frumoasa-i lumea din ochii tai! Fiecare mamica intra in "pielea" ta si ne transmite gandurile si trairile tale.

Re: Jurnal Iulia-Andreea

Mesajde nicol_s » Lun Feb 03, 2014 10:36 pm

Imagine

Luci, tu n-ai primit aceasta tema? sa faci un afis din care sa reiese o intrebuintare a produselor obtinute de la animale. [wink]
Pentru lunea viitoare am de facut un arici, trebuia facut pentru ultima saptamana din sem I, insa daca am stat acasa, nu l-am mai facut, zilele astea trebuie sa-l facem, normal eu si mai mult mami. [scot limba]

Alex, Florinel,
multumesc, la fel si voua va doresc. [pupi]

Dupa cum va spuneam, m-am bucurat nespus de zapada.

Pe la noi a nins viscolit...si chiar daca initial nu as fi iesit afara datorita rafalelor de vant, totusi nu am rezistat tentatiei si mi-am facut curaj dupa-amiaza cand s-a mai potolit vantul puternic.

Am luat repede saniuta de pe balcon si la zapada cu mine!!!

Imagine

Imagine

Dupa ce s-a lasat noaptea, asa frumos ningea, caci nu am rezistat si-am iesit a doua tura...si nu singurica, ci cu prietena mea maria...pai cum sa ratam o mica bulgareala??? Imagine

Imagine

Asa frumos ne-am bucurat de zapada, ne-am tavalit prin ea...de parca nu mai vazusem zapada niciodata.

Imagine

A doua zi am iesit cu mami...ne-am plimbat cu saniuta, am bulgarit-o cat am dorit eu, am facut ingeras in zapada, dar si un semi-om de zapada... [scot limba]

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Va place semi-omuletul meu de zapada??? Imagine

Imagine

N-am reusit sa fac un adevarat om de zapada, pentru ca zapada nu se tinea, nici macar bulgarii aruncati in mami n-au fost cu adevarat bulgari. Imagine

O seara frumosa va doresc.

Imagine
Imagine
nicol_s
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde Arheoloaga » Mar Feb 04, 2014 1:04 am

Super!!!!!! [aplaud] [aplaud] [aplaud] [aplaud] Iti inteleg perfect entuziasmul, cred ca si parintii nostri se bucura de fiecare data cand ninge, bine...asta pana cand nu se gandesc la deszapezit masini si alte treburi de genul [bigsmile]
Te pupacesc si bucura-te de zapada si pt mine!!!
Fiecare primeşte un nume când se naşte, dar trebuie să fie în stare să-şi boteze viaţa cu un cuvânt care să-i dea un sens.
ImagineImagine
Arheoloaga
Maestru
Maestru

Mesajde luciangabriel » Mar Feb 04, 2014 9:58 pm

Nu,Chiti, nu ne-a dat o astfel de tema!
Super ingerasul dar si semi-omul!!!
Vacanta placuta ! [pupi]
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde nicol_s » Mar Feb 04, 2014 11:06 pm

Imagine

Teo asa este, chiar si mami s-a bucurat de zapada...priveam amandoua pe fereastra cat de frumos ningea. [wink]

Luci mai bine de tine, ai scapat de-o munca in plus, oricum stiu eu ca tu faci activitati deosebite si fara sa ti se ceara de la scoala.

Nu v-am spus ca mi s-a pus pata rau pe papusile Monster High...spre ciuda lui mami care nu le suporta.

Si pentru ca am cautat una care aduce a pisica si n-am gasit-o pe nicaieri in magazine, am inceput cautarile si pe net.
Aici am dat de ea, insa la preturi variabile si destul de piperate... [alcool] .

Si-am tot cautat, si-am tot cautat pana am gasit-o pe un site unguresc la un pret foarte avantajos, la care am adaugat 35 ron transportul si tot in avantaj am iesit cu banutii...in comparatie cu site-urile de la noi din tara.

Asa ca repede am comandat-o si in cateva zile am primit-o.

Se vede bucuria imensa pe fata mea, nu-i asa?

Imagine

Imagine

Dupa ce-am scos-o din cutie, cine credeti ca i-a luat locul?...Framisimo. [scot limba]

Imagine

Insa n-a vrut sa stea acolo frumos, ci s-a apucat de distrus...iata cum zburau bucatele din cutie...

Imagine

Fericita de achizitia mea, insa tot imi mai doresc o alta creatura ... mami nu le zice papusi. [wink] Zice ca sunt prea urate sa fie papusi. [bigsmile]

Imagine

Revin...

Imagine
Imagine
nicol_s
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde luciangabriel » Mie Feb 05, 2014 6:58 pm

Salut ,Chiti!
Mie imi plac papuselele tale !

Si imi place mult,mult si de Frami ! [pupi]
luciangabriel
Maestru
Maestru

Mesajde Arheoloaga » Joi Feb 06, 2014 12:05 pm

Chiti, sa stii ca si la noi sunt foarte la moda papusile Monster High. Cand am fost la magazinul de jucarii erau standuri intregi numai cu asa ceva! Filmul l-ai vazut?

In rest...ma tot minunez de motanul asta neastamparat [aplaud] Cred ca va distrati de nu se poate!
Fiecare primeşte un nume când se naşte, dar trebuie să fie în stare să-şi boteze viaţa cu un cuvânt care să-i dea un sens.
ImagineImagine
Arheoloaga
Maestru
Maestru

Mesajde nicol_s » Joi Feb 06, 2014 2:32 pm

Imagine

Mda... de unde credeti ca mi s-a pus pata pe aceste papusi???...pai moda asta printre colege...am vazut la o colega, apoi la alta, apoi mi-am dorit si eu...
Stiu sunt foarte multe creaturi, insa eu nu-mi doresc decat anumite modele, nu orice...va dati seama, daca am fost in stare sa caut cu disperare prin magazine si sa nu gasesc ceea ce-mi doream. [alcool]

Sambata am fost in Bucuresti Mall, unde au fost premiati copiii care s-au implicat intr-un Proiect al Editurii Corint...printre care si eu.
Si ceea ce ma bucura tare mult, este ca, "creatiile" noastre vor fi publicate intr-o care care va aparea la vara. [scot limba]

Premiul a fost binevenit, printre carticele, dulciuri, o mascota a unui site de matematica, am primit si-o carte pe care mi-o doream mai demult deoarece am vazut-o la o colega. Aceasta se numeste " Cum sa-ti faci viata extraordinara - in scoala primara".

Imagine

- o pozica cu dragonul...

Imagine

- urmarind cu drag spectacolul actorilor Teatrului Ion Creanga, unde am primit si-o invitatie la piesa "Samanta vrajita" pentru sambata [tzopai de bucurie]

Imagine

Imagine

- primindu-ne premiile

Imagine

Ajunsa acasa, am si trecut la lecturarea cartii...

Imagine

Iar Framisimo a trecut la "mursucarea" dragonului primit...a vazut el ca e ceva nou de mursucat.

Imagine

Imagine

Tot cu aceasta ocazie am mai primit si-o invitatie de doua persoane la filmul 3D "The nut job" la Hollywood Multiplex pe care am si onorat-o cu mare placere. [scot limba]

Imagine
Imagine
nicol_s
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde luciangabriel » Joi Feb 06, 2014 2:37 pm

Felicitari , draga Chiti !!!

[pupi]
luciangabriel
Maestru
Maestru