Sarcina pierduta la 35 saptamani

In asteptarea unui copil, gravidutele ne impartasesc sentimentele si experientele lor de viitoare mamici.

sarcina pierduta la 35 saptamani

Mesajde filip_07 » Lun Oct 08, 2007 1:12 pm

... multumesc mult pentru incurajari ! sa aveti grija de voi si de bebelusii vostri !
filip_07

Mesajde mamitzu » Lun Oct 08, 2007 1:16 pm

Treci prin momente cumplite si nimic nu te poate consola acum. Eu am pierdut o sarcina la 14 saptamini si am simtit ca innebunesc! Dupa sase luni am avut taria sa o iau de la capat si Dumnezeu m-a ajutat sa devin mama unei fetite care acum imi umple sufletul de bucurie. Nu vreau sa-ti dau sfaturi pentru ca tu vei fi singura care iti vei gasi echilibrul, iar daca dorinta de a avea un copil nu te va parasi vei gasi si tu puterea sa o iei de la capat. Doar ca iti mai trebuie ceva timp. Vreau doar sa-ti spun ca am o prietena care a trecut printr-o situatie similara cu a ta. A nascut la termen, un baietel mort, dezvoltat perfect, iar pe timpul sarcinii a fost un model de pacienta(analize, controale, consultatii, ecografii). A fost darimata timp de citeva luni, dar acum este cea mai fericita mama din lume. Are doi baietei, nascuti la distanta de un an si jumatate unul de celalalt, perfect sanatosi. Capul sus si nu dispera!
mamitzu
Boboc
Boboc

Mesajde jo_ana » Mar Oct 09, 2007 2:08 pm

Doamne, cat de rau imi pare sa aud asa ceva. Ma gandesc ca aceeasi soarta putea sa aiba si copilul meu daca nu era unul din medicii care-mi monitorizau sarcina, foarte atent.
Desi in situatii de acest gen nimic nu te poate mangaia, cu atat mai mult a cauta vinovati, eu sunt de parere ca medicul care a monitorizat sarcina nu a fost suficient de atent.
Capul sus, viata merge inainte cu bune si rele...
jo_ana
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Anterior

Înapoi la Jurnalul gravidutelor