cum sa-l abordez

Bune si rele despre...barbati! Feluri de a fi, moduri de a gandi...Experiente, discutii, "reclamatii".

cum sa-l abordez

Mesajde aby » Dum Apr 13, 2008 10:28 pm

Dragele mele, v-am descoperit f. recent , mi-am luat inima in dinti si iata-ma scriindu-va.

De ceva vreme ma atrage f. mult un coleg de munca.Cred ca nici eu nu-i sunt indiferenta, din moment ce tot flirteaza cu mine..sper ca nu ma insel..:))Insa nu face niciun pas important pentru a trece la un nivel superior.Mentionez ca amandoi avem peste 30 de ani, deci nu mai suntem copii demult.Insa am impresia ca el este cam timid , plus ca nu ne cunoastem f. bine...lucram in compartimente diferite si ca urmare ne intalnim destul de rar.As vrea sa-l "ajut" in a face demersurile neceare pt. a ne cunoaste mai bine.

Va rog din suflet sa ma ajutati cu ceva "sfaturi" de abordare, astfel incat sa nu par penibila ....Stiu ca ma puteti ajuta, pentru ca sunteti de 3 x femei..:))

Va pup
aby

Mesajde mischaela » Lun Apr 14, 2008 7:21 am

petreceri organizati la munca?
la mine asa a inceput ....
mischaela
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde dragomir lucia » Lun Apr 14, 2008 8:15 am

pai mai intai spune-ne cum ai ajuns la concluzia ca si lui ii place de tine,ce gesturi a facut el si de ce nu si cu ce gesturi i-ai raspuns tu.
sper ca nu sunteti niciunul din voi casatorit...
ma rog,modalitati de a cuceri un barbat sunt multe ,in functie de caracterul fiecarei femei.o femeie introvertita o va face cu mare dificultate,poate deloc.pe cand o femeie indrazneata daca isi pune in cap la sfarsitul zilei e la ea in pat [:D]
primul sfat...in cazul in care nu ai facut-o pana acum,schimba-ti gaderoba....si daca se poate ,in limita bunului simt,intr-una mai sexy.fii mereu aranjata,in sensul sa nu-ti lipseasca rujul de pe buze sau sa fii ciufulita.nu te da cu parfum sa nu poata respira lumea langa tine,fii discreta dar lasa-te remarcata...
hai mai zine despre tine si mai vorbim.ca eu daca ma apuc sa vorbesc despre asta nu ma mai opresc.succes!
dragomir lucia
Maestru
Maestru

Mesajde cristina2012 » Lun Apr 14, 2008 10:11 am

Eu nu sunt de acord cu schimbatul garderobei, decat daca simte ea nevoia. Sunt femei care se simt stinghere intr-o tinuta sexi, dar arata si se simt bine acoperite de la gat la glezne. Hainele sa cada bine pe cine le poarta, sa-i reliefeze personalitatea, sa vorbeasca despre cum e el. Si nu toti barbatii se dau in vant dupa tinute sexy, desi regula cam asta e. Depinde si pentru ce il vrea, daca e vorba doar de aventura, sugerezi disponibilitatea, daca se spera intr-o relatie lunga... e bine sa fii exact asa cum esti, cum te simti bine. Nimeni nu joaca teatru o viata intreaga.
cristina2012
Intelept
Intelept

Mesajde dragomir lucia » Lun Apr 14, 2008 10:18 am

pai asta ziceam si eu....depinde de caracterul ei.e drept ca eu am vorbit din punctul meu de vedere,cum as cuceri eu un barbat....sau ma rog...sa-i atrag atentia.indiferent daca am urmarit sau nu ceva intotdeauna mi-a placut ca atunci cand intru undeva sa fiu remarcata,asta e stilul meu si cu asta basta.iar astea-s opiniile mele.de aceea i-am cerut sa ne spuna mai mult despre ea ca sa stiu ce sa scriu sa nu ma trezesc ca dau sfaturi prea indraznete.
dragomir lucia
Maestru
Maestru

Mesajde adeluta75 » Lun Apr 14, 2008 2:06 pm

Numai sa nu patesti ca mine...imi placea un coleg deoarece stiam ca ma place si el foarte mult,dar era timid...si mi-am zis hai sa agat si eu prima data un barbat in viata mea,adica sa dau eu tonul....
Ei si nu a fost bine....deoarece dupa ce am incercat sa-l abordez .,nu i-am mai parut asa interesanta....si daca o faci sa o faci cu tact,sa nu fi agresiva.
Deci asigura-te prima data ca e intr-adevar timid....afla mai multe despre el de la colegii lui...si apoi ataca....ca daca nu poti sa pierzi de la prima incercare.
Imagine
Imagine
adeluta75
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde bella84 » Lun Apr 14, 2008 2:18 pm

Bine spus adeluta,oricum a primit ceva sfaturi bune sa vd ce va iesi... cred ca ai gandit f bine Lucia [cool]
Imagine
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Cat cerul e albastru suntem deasupra tuturor !!!
bella84
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde aby » Lun Apr 14, 2008 7:44 pm

Sper ca am retinut toate intrebarile voastre, asa ca voi incerca sa raspund la toate.

Pe scurt, imi place sa cred ca sunt o persoana stilata.Prefer lucrurile clasice, de calitate.Dat fiind faptul ca "intalnirile" noastre se desfasoara la serviciu, nu-mi permit sa adopt o tinuta sexy.Sunt putin timida , nu fac gesturi extrem de evidente,poate din cauza ca am o mare teama de ridicol.Incerc sa fiu cat mai spirituala atunci cand se incropeste o discutie.De ce cred ca si el ma place???Pentru ca aproape de fiecare data cand ma vede intra in vorba cu mine , sub un pretext sau altul.Abordeaza subiecte amuzante,niciodata cu tenta personala.Uneori este mai greu sa initiem o conversatie, pentru ca se intampla des sa fim insotiti de colegi de-ai nostri.
Astept idei trasnite de a-l invita la o cafea, pentru ca ii datorez una in urma unui pariu pierdut.Cum ar veni, a plasat mingea in terenul meu...:)

A, si nu este casatorit..:)
aby

Mesajde DRIANA » Lun Apr 14, 2008 10:23 pm

Poate tocmai asta il atrage la tine..timiditatea. Ca acum nu o fi lumea plina numai de barbati care vor sexoase cu nurii la vedere! [:D]
Auzi...ai incercat sa te uiti pe furis la el..dar...nu chiar asa de pe furis...sa creada ca te-a "prins" in timp ce te uitai la el? Iar tu , in momentul acela sa-i zambesti nitel fasticita...sa vezi cum reactioneaza? daca iti arunca un zambet larg..e clar!
Invitatie la cafea? Eu i-as zice intr-o dimineata: nu am putut dormi deloc noaptea trecuta! El te va intreba de ce...iar tu ii spui ca te-ai tot gandit ca ai pierdut pariul...si ca nu iti place sa fii datoare..deci...ce zice?
Acu'...nu trebuie nici sa lasi totul in seama lui...si de flirtat poti sa flirtezi cat vrei...insa cu limita...
Vezi dc mai aveti si altceva in comun..poate ti se strica calculatorul si ai motiv sa-i dai un telefon ...apoi sa mai vorbiti inca o juma deora si despre altceva nu numai despre componente pc...( acesta era un exemplu). Succes!!! [noroc]
Imagine
Imagine
DRIANA
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde mischaela » Lun Apr 14, 2008 10:54 pm

... intradevar ... daca ar fi "calculatoristul" firmei ... tare tare usor ar fi ....
mischaela
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Următorul

Înapoi la Oooofff...barbatii !!!