Faci bani usor?

Cum ne reintegram profesional dupa concediul de maternitate? Dificultati si solutii. Impartaseste-ne experienta ta. Profesii solicitate in prezent pe piata. Sfaturi pentru o buna adaptare profesionala.

Faci bani usor?

Mesajde mihacost » Mie Aug 12, 2009 6:13 pm

BANI RAPID SI SIGUR PE INTERNET. TESTAT!
2526 (RONI) IN 3 SAPTAMANI ! E RANDUL TAU !
FUNCTIONEAZA ! TREBUIE DOAR SA JOCI CORECT .

Nu este nici o gluma! Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu
pot spune decat ca 10 min. de citit iti pot schimba situatia financiara, depinde numai de tine "POTI FACE BANI USOR SI REPEDE" .
Crede-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale).Aceasta este cea mai
USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat!

Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul. Eram sceptic, totusi... In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel
cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie de numai 6 lei. Imediat m-am gandit "chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie".
Dar, curios fiind, am continuat sa citesc.
Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 1 leu la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol . Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail
la cat mai multe adrese. Pur si simplu!
Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 6 lei si 6 timbre?

Deci am facut infima investitie de 6 de lei. Surpriza!...Ghiciti ce s-a petrecut !!! .. Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 37(Roni) de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 109. In a treia saptamana stransesem 2547 de lei! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 6 lei si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!).

Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana. Cum?

PASUL 1: Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 1 leu si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare
dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 1 leu. Acum trimiti plicurile la
urmatoarele adrese:

1) Barbu Adrian , Str. Uzinei bl. 3 Ap. 6 , cod 550253 , Sibiu

2) Olarica Alin, str. N. Filimon,nr.28,bl.18,sc.B,ap.63,sect.6,Bu curesti,cod 060302

3) Uncu Iulian.str Randunelelor,Bl R3, Sc B ,Ap 37, Navodari, jud Constanta cod 905700

4) Costea Nicusor-Valentin,sat Stejaru,comuna Perieti,Judetul Ialomita cod 927190

5) Enascut Paul , com. Sabaoani ,str. Stejarului , nr.118 , jud. Neamt cod 617400

6) Costache Claudio, mun. Buzau, b-dul Nicolae Balcescu, bl. 26, apt.8, jud. Buzau, cod 120252

PASUL 2: Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.
Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3: Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cit mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului('Copy' din meniul 'Edit');
deschizi un fisier gol cu 'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a ('Edit'... Paste'); salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri
GATA! Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup!
TINE MINTE :
MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200! Calcule...
Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 5 lei cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 5 lei.Eu primesc astfel 5*5*1 leu =25 de lei. Continuand exemplul cu acest numar mic
(5) de persoane care raspund la articol, castig 125 de lei cu numele meu pe pozitia a 4-a,
625 cu numele meu pe pozitia a 3-a, 3125de lei pe pozitia a 2-a si ... DA! 15625 DE LEI
cu numele meu pe pozitia intai. UIMITOR! Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 6 lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 1 leu la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori. Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni
intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !!Asa ca iti poti permite 6 leisa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de
anunturi si sunt dispusi sa incerce ?

JUCATI CINSTIT SI CORECT SI ADRESA TE VA AJUNGE PE
MII DE FORUMURI, ASTEFEL VEI PRIMI MII DE PLICURI. IN
FIECARE ZI INTRA SUTE SAU MII DE OAMENI FE FORUM! VETI
AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!! JOCUL SE BAZEAZA PE O
BINECUNOASCUTA LEGE DIN ECONOMIE SI ANUME LEGEA
MULTIPLICARII PE CARE CRED CA POTI SA O INTELEGI. CRED
CA MARILE MAGAZINE SE IMBOGATESC PT CA TU AI CUMPARAT
O STICLA DE VIN?!. NU!!!... SE CUMPARA INDUSTRIAL .. DECI
DACA JOCI CORECT SI TRIMITI PLICURI ADRESA TA VA PAREA
PE MULT MAI MULTE SITE-RI SI VREI PRIMI CU MUUULT MAI
MULTI BANI! BAFTA! !!!!!!!!
p.s. FOARTE IMPORTANT: O SA INTALNESTI OAMENI CARE NU SUNT DE ACORD CU ASTA SI CARE NU AU CURAJ SA INCERCE SA SE IMBOGATEASCA
INTELIGENT. ACESTIA SE MULTUMESC DOAR SA INJURE (MAI MULT NU POT). TREBUIE DOAR SA-I IGNORI ASA CUM FAC EU, JOACA SI O SA VEZI CUM PLICURILE INCEP SA SOSEASCA.
DACA AI INCREDERE SI PERSEVEREZI O SA-MI MULTUMESTI, CAT PENTRU CEI CARE NU JOACA... VA RACITI GURA DEGEABA, EU PRIMESC ZECI DE PLICURI CU BANI SI O SA CONTINUI SA JOC... BAFTA
ImagineImagine
mihacost
Asistent
Asistent

Mesajde mary_lou » Mie Aug 12, 2009 7:49 pm

Ptiu ....ntz ntz ntz...Naivitate....
Imagine

Imagine

God doesn't give you the people you want, he gives you the the people you need.To help you, to hurt you, to leave you, to love you and to make you the person you were meant to be.
mary_lou
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Re: Faci bani usor?

Mesajde rares_r79 » Dum Oct 09, 2011 12:03 pm

Asta e cea mai proasta gluma posibila. Banii pe internet nu se fac usor si repede doar dupa o anumita experienta, pana atunci trebuie sa te chinui un pic. Poti face bani din investitii, insa aici ai nevoie de bani. Poti face bani cu un blog, cu un site pe care sa il faci magazin online etc. Sunt destule variante.
rares_r79

Re:

Mesajde Floraa » Dum Oct 09, 2011 1:56 pm

mary_lou scrie:Ptiu ....ntz ntz ntz...Naivitate....

[ Rad cu gura pana la urechi] [ Rad cu gura pana la urechi] [ Rad cu gura pana la urechi]
Poanta asta era si pe vremea mea ('900 toamna) dar circula cu scrisori....daca as fi de prin orasele respective....chiar m-as duce la usa la oamenii astia sa vad daca exista sau as trimite garda finaciara [zz]
Floraa
Intelept
Intelept

Mesajde mamiy » Lun Oct 10, 2011 9:44 am

bai, tot nu terminati cu prostiile atea???
mamiy
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde lzmyy » Mar Ian 16, 2018 2:09 pm

Nike Free Run
pandora uk
coach factory outlet
burberry outlet
michael kors australia official
fun games for kids
tory burch outlet
Nike Boots
kate spade canada
pandora charms
nike outlet
Louis Vuitton Outlet
ray ban sunglasses
Obat Kuat Sex
soccer store
official louis vuitton
birkenstock canada
school bags online
mulberry outlet
Nike Free
pandora australia
clb shoes sale
pandora rings uk
under armour outlet
official coach outlet site
ray ban uk
Air Max 1 Homme
ray ban sunglasses
kate spade outlet
jimmy choo outlet
coach factory outlet online
Engagement Rings - Official
coach factory outlet
chrome store
louis vuitton
puma oulet sale
yeezy boost 350
Louis Vuitton Online
myhermes parcel shop
coach outlet online
ray ban wayfarer sunglasses
tory burch outlet
kate spade handbags
Nike Blazer Femmes
omega watches
coach handbags sale
Prada Shoes - Official
puma shoes
Prada Sunglasses - Official
chanel outlet
timberland boots
north face outlet
ugg boots
gel kayano
mulberry outlet
Wave Prophecy 2 Shoes
nbastore
michael kors uk
pandora uk
cheap ray ban
louis vuitton us
Prada Shoes - Official
pandora ring
payless shoes
michael kors uk
Nike Schuhe Herren
timberland boots
michael kors outlet
articles
Nike Air Max 90 Mes
jimmy choo heels
michael kors australia
pandora jewelry sale
Nike Jordans
birkenstock outlet
black friday deals
kate spade new york store
Online Oyun
pandora outlet
Air Jordan Homme
puma shoes
oakley outlet
hermes outlet
louboutin shoes
ray ban frames
snow boots uk
Wholesale womens autumn winter clothing
ray-ban glasses
ray ban sunglasses
ray ban justin
yeezy boost 350 shoes
Kaufen Nike Air Max 1
burberry outlet sale
kate spade outlet
China wholesale
Nike Schuhe Damen
ray ban shop
sunglasses hut
michael kors
fulam shoes
Louis Vuitton Outlet
Dreamland Jewelry - Official
nike huarache shoes
michael kors
kate spade
clearance
kate spade outlet
michael kors australia
Jared Jewelry - Official
black friday deals online
michael kors outlet
pandora necklace
The Retail Compliance Association
nike outlet
michael kors australia
Nike Air Max 2017
louis vuitton outlet
chanel outlet
business blog
Kay Jewelers - Official
michael kors
burberry outlet coupon
Nike Air Max 180
michael kors australia
Air Max 90 Femme
lzm1.16
lzmyy

Înapoi la Cariera. Reorientare si reintegrare profesionala.