ce masura poarta bebe???

Despre igiena, ritmul de somn etc. Cum ingrijim un bebelus? Se dezvolta normal? Cand ii apar dintii sau va spune primele cuvinte?

Mesajde mela81 » Sâm Oct 21, 2006 12:30 am

Lara poarta 20 si cizmulitele o sa-i iau 21.ajunge pentru un ciorap mai gros,nu cred sa-i creasca piciorul in asa hal pana in primavara incat sa-i trebuiasca 22.
mela81
Maestru
Maestru

Mesajde danana » Dum Oct 22, 2006 7:55 pm

Raducu are 6 luni poarta 16
Imagine
danana
Boboc
Boboc

Mesajde bebeca » Mar Oct 24, 2006 10:10 am

Ana, eu stiu ca doar cu un numar mai mare trebuie luati papucii , cat sa incapa o sosetzica si sa nu-i stranga piciorul, cum spunea si Mela....la fel i-am luat si eu Rebecai.
bebeca
Intelept
Intelept

Mesajde ali23 » Mar Oct 24, 2006 11:25 am

bebeca scrie:Ana, eu stiu ca doar cu un numar mai mare trebuie luati papucii , cat sa incapa o sosetzica si sa nu-i stranga piciorul, cum spunea si Mela....la fel i-am luat si eu Rebecai.

Ai gasit pina la urma ce vroiai???????Si poze nu ne pui??????
A great mind becomes a great fortune
ali23
Maestru
Maestru

Mesajde bebeca » Mar Oct 24, 2006 2:27 pm

ali23 scrie:
bebeca scrie:Ana, eu stiu ca doar cu un numar mai mare trebuie luati papucii , cat sa incapa o sosetzica si sa nu-i stranga piciorul, cum spunea si Mela....la fel i-am luat si eu Rebecai.

Ai gasit pina la urma ce vroiai???????Si poze nu ne pui??????

Ufff....Ali, n-am gasit nicidecum ce vroiam [czid] [czid] .......in disperare de cauza i-am luat niste ghetute imblanite, maro [dead] , nu-s din piele [czid] ....au costat 20 RON [:D] ..... am incaltat-o, merge bine cu ele, calitatea....nu stiu, arata binisor...oi vedea!
Oricum , n-am incetat cautarile pentru ceva papucei vero [:D]
bebeca
Intelept
Intelept

Mesajde Brunhilda » Mie Oct 25, 2006 10:49 am

fetele... ieri fusei iar la O'NEILL... au bagat ceva marfa, au zis ca mai aduc si azi... n-au adus inca din cele flocoase...
problema e pretul... e dublu 146 lei (fata de 72 lei cele de anul trecut) [v] [czid]

o sa pun poze... ma duc si azi sau cel tarziu maine ca sa nu fac drumul degeaba... (au zis sa trec azi pe seara)
Brunhilda
Maestru
Maestru

Mesajde bebeca » Mie Oct 25, 2006 11:26 am

Brunhilda scrie:fetele... ieri fusei iar la O'NEILL... au bagat ceva marfa, au zis ca mai aduc si azi... n-au adus inca din cele flocoase...
problema e pretul... e dublu 146 lei (fata de 72 lei cele de anul trecut) [v] [czid]

o sa pun poze... ma duc si azi sau cel tarziu maine ca sa nu fac drumul degeaba... (au zis sa trec azi pe seara)

[pupi] [pupi] pune tu pozele.....daca-s mishto si gasim ce sa ne placa, pretul nu-l mai bagam in seama [:D] [:D]
bebeca
Intelept
Intelept

Mesajde mela81 » Mie Oct 25, 2006 11:31 am

Laura,daca Rebeca are piciorus mai latut,poate nu ar tebui sa-i iei doar asa,fara sa-i incerci inainte.eu am facut asta odata si nu i-au fost buni pantofiorii,am avut noroc ca mi i-a schimbat cu altceva.
mela81
Maestru
Maestru

Mesajde bebeca » Mie Oct 25, 2006 11:41 am

Rebeca are piciorusul inalt in rist, nu neaparat latut.....oricum ai dreptate Mela, nu-mi prea place sa-i iau fara sa incerc, dar....ma gandesc.....la ghetute nu cred ca e asa de strict ca la pantof, ghetutele-s mai "permisive".......
Macar sa vad......ca la noi n-am gasit nimik, nici macar la Leonardo unde am fost de cateva ori deja [czid] [czid] [czid] deja ma stiu alea [:D] [:D]
Avem un magazin unde aduc papuci Melania......super faini [cool] [cool] [cool] , scoruri mari intre 130-160 Ron perechea [czid] , dar nci acolo n-am gasit mai.....ghinion, am lasat nr. de tel. sa ma sune cand primesc marfa.....
bebeca
Intelept
Intelept

Mesajde mela81 » Mie Oct 25, 2006 11:48 am

cred ca e vorba de fabrica de langa Oradea si daca e asa,ma mir de preturi,am auzit ca sunt ceva mai ieftini.
oricum,ce nu facem noi pentru bebeii astia dulci?numai sa le fie bine.
mela81
Maestru
Maestru

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Crestere, ingrijire si dezvoltarea bebelusului