saltea

Despre igiena, ritmul de somn etc. Cum ingrijim un bebelus? Se dezvolta normal? Cand ii apar dintii sau va spune primele cuvinte?

saltea

Mesajde viorica_voicu » Mie Oct 04, 2006 12:05 pm

avem saltea cu nuca de cocos, de fapt ae 30% nuca de cocos.
o avem de 2 saptamnai si s-a deformat deja, poate e Daria prea grasa. [:D]
eu nu sunt multumita de saltea, e scumpa si nu e buna, vom lua alta mai tarziu
viorica_voicu

Mesajde alunitza » Mie Oct 04, 2006 12:58 pm

stai putin fa-ma sa inteleg, ce anume are in interior? fibre de nuca de cocos sau ce? sincer eu nu am mai auzi de asa ceva...
alunitza

Mesajde alunitza » Mie Oct 04, 2006 12:59 pm

stai putin fa-ma sa inteleg, ce anume are in interior? fibre de nuca de cocos sau ce? sincer eu nu am mai auzi de asa ceva...
alunitza

Mesajde alunitza » Mie Oct 04, 2006 1:00 pm

scuze, dar s-au trimis 2 msg, asta din cauza ca merge netu cam greu azi si am dat click de 2 ori. SORRY
alunitza

Mesajde bitzi » Mie Oct 04, 2006 1:17 pm

Buna, eu am cumparat pentru patutul Elenei saltea din fan sau iarba....este foarte buna in 3 ani nu sa deformat deloc. Dimineata cand se trezeste miroase a fan ....mie imi place tare mult mirosul de fan. Este foarte buna, pe timp de vara ...absoarbe bine transpiratia bubelusului iar iarna tine cald. Iti recomand cu incredere tipul asta de saltea. Pe curand.
bitzi

Mesajde raluca_teodora » Mie Oct 04, 2006 2:06 pm

Bitzi, de unde ai luat o asemenea saltea? Si cam cat ar costa? Suna tentant, am avut si eu in copilarie, dar facuta cu fanul cosit de bunicul meu!
raluca_teodora
Asistent
Asistent

Mesajde bitzi » Mie Oct 04, 2006 2:38 pm

Am fost in magazinul Bucur Obor..dar nu mai stiu unde anume ..imi aduc aminte ca era undeva la parter. Daca mergi in magazin si gasesti te rog frumos daca vrei sa intrebi daca au si mai mari pentru un pat de 90/200cm. Vreau sa-i cumpar un pat fetitei mele si as vrea tot saltea de fan. Daca nu au cred ca ma duc la tara si iau fan cosit si o sa-i fac una acasa....si pentru noi ar fi buna dar pentru paturi duble chiar cred ca nu au. As mai vrea sa dorm pe o saltea de fan sa simt mirosul de fan cosit ...cum era in copilarie cand dormeam la bunici in odaita....
O zi frumoasa.
bitzi

Mesajde bitzi » Mie Oct 04, 2006 2:41 pm

Scuze am uitat sa iti spun cat a costat ...am dat 600.000 de mii pe ea si materialul este bumbac albastru cu ursuleti albi cu crem.
bitzi

Mesajde bitzi » Mie Oct 04, 2006 3:10 pm

[czid] [czid] [czid] acum am vazut ca esti din Arad..scuzeeeeee.
bitzi

Mesajde raluca_teodora » Mie Oct 04, 2006 3:12 pm

Bitzi, iti multumesc, esti o draguta, dar, nu cred ca o sa ajung in graba in magazinul respectiv.... Noi suntem in capatul opus al tarii [:D] , asa ca solutia cea mai sigura si mai rapida cred ca o sa fie tot pajistea cu fan, dar probabil ca la anu', ca acuma, i-a cam trecut vremea.
raluca_teodora
Asistent
Asistent

Următorul

Înapoi la Crestere, ingrijire si dezvoltarea bebelusului