pete pe hainutze

Despre igiena, ritmul de somn etc. Cum ingrijim un bebelus? Se dezvolta normal? Cand ii apar dintii sau va spune primele cuvinte?

Mesajde LORIANA » Mar Oct 17, 2006 8:12 pm

Sa inteleg deci ca vanish-ul praf functioneaza???!! Caci cu cel lichid personal m-am lamurit. Am sa incerc si varianta solida.
Eu am folosit ace si in general produse pe baza de clor, dar pentru rufele colorate inca nu am gasit solutia. Nu am avut probleme alergice la copiii mei, insa cunosc si eu cateva cazuri de copii alergici la inalbitori pe baza de clor.
Imagine
Imagine
LORIANA
Consilier
Consilier

Mesajde Daniela1doana » Mar Noi 07, 2006 7:22 pm

Eu le spal imediat dar daca nu se iau pt cele albe cu Domestos iar pt cele colorate Vanish.
Daniela1doana

Mesajde alexandramaria » Mar Noi 07, 2006 7:42 pm

HAinutele albe le-am bagat mereu in Ace si nu am avut probleme, dar cele colorate.. [czid] vanish -ul nu m-a ajutat deloc. Am s acaut alta solutie..poate foarfeca??? [:D] [:D] [:D]
Imagine
ImagineImagine
alexandramaria
Asistent
Asistent

Mesajde marie-claire » Mar Noi 07, 2006 7:50 pm

am folosit ace gentil dar nu m-a ajutat atat de tare pt rufele albe!pana la urma m-am folosit de ace,doar ca a ramas mirosul f puternic.le-am clatit bine inainte sa le pun in masina de spalat dar tot..............le-a curatat.
alina,mama de printesa
Imagine
ImagineImagine
marie-claire

Mesajde mischaela » Joi Sep 13, 2007 12:37 pm

Snow a avut succes.
Oricum noi la ora mesei imbracam costumul de sacrificiu.
Nu prea imi permit sa o sterg la gurita in timpul mesei ca sa nu-i distrag atentia de la ce are de facut.
Asa ca dupa masa, spalam si schimbam purcelusul si gata.
mischaela
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Anterior

Înapoi la Crestere, ingrijire si dezvoltarea bebelusului