clubul mamicilor din galati

Cat timp ne acordam,noua, mamicilor? Cum ne simtim ca proaspete mamici?

Re: clubul mamicilor din galati

Mesajde ankaseby » Mie Sep 08, 2010 1:46 pm

Cu aceasta ocazie ....daca tot am reusit azi sa intru spun si eu La multi ani! tuturor care poarta numele de Maria si derivatele acestui nume!...si dau si eu de baut cu aceeasta ocazie...asa ca fetelor va poftesc la un pahar de sampanie rece si un platou cu prajiturele...
Imagine
Imagine

Si daca tot ii de felicitatat ...spun cu intarziere LA MULTI ANI LAURA!....stiu ca duminica a fost si ziua ta ...am reusit sa te felicit rapid la plecare....fata eu iti doresc tot binele din lume si multa sanatate sa poti sa il cresti pe Stefanut asa cum vrei tu.....o imbratisare calda din parte a noastra si un calduros [happy birthday] [happy birthday] [happy birthday] [happy birthday] ..
Imagine
ankaseby
Intelept
Intelept

Mesajde mischaela » Mie Sep 08, 2010 2:13 pm

la multi ani ancuta mariuta!
mischaela
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde ankaseby » Mie Sep 08, 2010 2:26 pm

Multam fata...multam fata....dau o bere rece vrei?...eu nu am voie nimik dar pe voi va servesc cu ce vreti voi [pahar] [papica] [alcool] [bigsmile] ...
ankaseby
Intelept
Intelept

Mesajde ankaseby » Dum Oct 03, 2010 11:38 pm

Dar ce liniste ii aici!....hei fetelor chiar nu mai e nimik de zis ....cred ca nu aveti timp , dar macar asa ...."salutare suntem bine sau nu?"o data pe saptamana sau la doua nu....

noi suntem bine....ne consumam timpul cum putem mai bine [bigsmile] ....
am intrat acum sa ii zic si pe aceasta cale lui Edy "LA MULTI ANI!" ....azi ai implinit o frumoasa varsta 3ani ....doamne ce a mai trecut timpul parca mai ieri erai un bebelus si acum esti un adevarat cavaler....
sanatate multa, bucurii iti dorim tie si parintilor tai si [copil] care ii pe drum....
Imagine
ankaseby
Intelept
Intelept

Mesajde mamali » Lun Noi 01, 2010 4:43 pm

Salut...din pacate fac parte din lista celor ce nu au mai dat de mult un semn de viata, mii de scuze. E greu fetelor...din ce in ce mai greu...ne-a impovarat viata asta extrem de mult, griji, datorii...da cred ca va e peisajul cunoscut.
Adevaratul motiv de bucurie si recunostinta e Rares...sunt tare mandra de el. Acum ca e la gradi a invatat o gramada de lucruri. si imi e drag ca e istet si are memorie brici(zise mama cioara), ii merge mana la scris, la desenat.
In alta ordine de idei..noi cand sufletul meu ne mai vedem? din pacate nu promit ca va pot face cinste anul acesta cu un pahar de b.... suc...deoarece avem bugetul redus, de fapt nu prea mai avem buget, insa promit sa ma revansez.
V-am pupat cu drag...imi e dor de voi si numai bine!
"Impreuna cu voi"
mamali

Mesajde alina_g » Mar Dec 14, 2010 8:24 pm

Buna seara!!! Poate va intrebati ce caut pe aici atata timp cat am lipsit cu desavarsire.Ce mai fac domnisoarele si cavalerii?Sunteti bine?Sper ca da.Noi suntem bine.David este ocupat cu gradinita iar eu cu somatul.Imi este tare dor de voi si poate ne reluam obiceiurile de altadata.Va pup papa
alina_g

Mesajde mamali » Vin Dec 24, 2010 10:21 am

Buna fetelor...sper din tot sufletul ca sunteti bine. Ca tot veni vremea balantelor si a concluziilor...am sa fac si eu o confesie...am regretul ca anul ce tocmai trece a fost foarte sarac in intalnirile cu voi, in vorbe si povesti, in zambete si bucurii si asta nu din pricina voastra ci a mea. Imi pare foarte rau. Din pacate viata asta, de fapt greutatile ei te zidesc departe de toti cei dragi. Va recunosc ca lispa banilor m-au facut mama de weekend....m-am bagat la o firma de asigurari, apoi la Recensamantul agricol....si umblu, ziua la munca, dupa pe la case. Ne e foarte greu...
In rest..incercam sa furam cateva clipe frumoase, de fapt ni le daruieste Rares..
Una peste alta eu am intrat sa va urez toate bune, sanatosi sa fiti, sa petreceti cu bine sarbatorile, sa gasiti macar o imbratisare si un zambet sub bradut. CRACIUN FERICIT TUTUROR! Cu drag a voastra ratacita mamali.
"Impreuna cu voi"
mamali

Mesajde analy » Vin Dec 24, 2010 9:32 pm

Craciun Fericit!
Imagine
analy
Maestru
Maestru

Mesajde ankaseby » Sâm Dec 25, 2010 12:21 pm

Imagine

Din an in an sosesc mereu,
La geam cu Mos Craciun,
E ger cumplit, e drumul greu,
Da-i obicei strabun.

Azi cu stramosii cant in cor,
Colindul sfant si bun.
Tot `Mos` era si-n vremea lor,
Batranul Mos Craciun.

E sarbatoare si e joc,
In casa ta acum.
Dar sunt bordeie fara foc
Si maine-i Mos Craciun.

Acum te las, fii sanatos,
Si vesel de Craciun.
Dar nu uita, cand esti voios
Romane, sa fii bun!

Sarbatoarea sfanta a Craciunului sa va binecuvanteze casa de bucurie , de dragoste ..... !!!!
ankaseby
Intelept
Intelept

Mesajde cl@udi@ » Lun Ian 24, 2011 10:25 pm

heloooooooooooooooooooou!!
s-a facut lunaaaaaaaaaaaaa de cand nu mais crie nimeni nik....care mai e treaba pe aici? [pupi]
ImagineImagine
cl@udi@
Boboc
Boboc

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Clubul mamicilor cu bebelusi