Despre supozitoare

Prima copilarie... Temeri si frici frecvente... Probleme cu somnul, alimentatia, intarcatul... Solutii.

Despre supozitoare

Mesajde suzana_vladoiu » Lun Apr 11, 2005 12:24 pm

De ce nu exista supozitoare ci cu Nurofen de exemplu? Numai cu paracetamol sunt! Sau Novocalmin! Dar daca trebuie sa faci copilului un tratament cu antitermice din 4 in 4 ore, noaptea ce faci il scoli din somn sa-i dai siropel? Nu-i mai simplu sa ii pui un supozitor?
suzana_vladoiu
Maestru
Maestru

Mesajde lili_ang » Lun Apr 11, 2005 4:09 pm

Mie una mi se pare mult mai simplu sa-i deschizi guritza si sa-i dai niste siropel prin somn decat sa-l dezbraci, sa-i desfaci pampersul ca sa-i pui un supozitor! Noi oricum nu folosim supozitoare pentru ca Alexia nu le suporta. Urla ca toti dracii daca incerc sa-i pun unul! Asa ca am renuntat. Ea reactioneaza bine la siropele! Si unde mai pui ca asta ii si plac la nebunie!
P.S. Asa, pentru curiozitatea mea, Nurofenul nu e tot paracetamol? [cfev] [cfev]
lili_ang
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde suzana_vladoiu » Lun Apr 11, 2005 4:17 pm

Nuuuuuuuuuuuu, Lili, Nurofenul e Ibuprofen! Altceva, nu paracetamol! De asta se da alternativ cu paracetamol! Si Ioana nu deschide gura in somn la asa ceva....... E chin! Abia ii dau cu biberonul! Inseamna ca Alexia adora dulcele!
suzana_vladoiu
Maestru
Maestru

Mesajde lili_ang » Lun Apr 11, 2005 4:24 pm

Aaaa, da? Nu stiam! Si sincer nici nu mi-am batut capul cu asta! Oricum eu cand ii dau ii dau doar de asta ne-asociat cu nimic! Are eficienta singur!
Ce ii dai cu biberonul? Nurofen???? [cfev]
lili_ang
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde suzana_vladoiu » Lun Apr 11, 2005 4:26 pm

Nurofen cu ceai mami! Il diluez ca asa lesinator de dulce nu vrea nici s-o pici!
suzana_vladoiu
Maestru
Maestru

Înapoi la Copilul de la 1 la 3 ani