Gauri pentru cercei...

Nu e usor sa fii parinte... nici bebelus! Dorinta de a da viata si miracolul nasterii!
Dieta. Bebelusul tau vrea sa-i vorbesti. El intelege tot ce ii spui.

Gauri pentru cercei...

Mesajde carstea_diana » Mar Mai 31, 2005 9:45 am

Voi, mamaicilor care aveti fetitze, le-ati pus cercei? Unde le-ati facut gauri si prin ce metoda? Am inteles ca sunt doua...
Mie mi-e mila de mor de ea, i-a luat nasha cercei si nu am puterea sa o duc sa-i dau gauri!
Ii doare rau? Ii doare mult timp? Cine poate sa ma lamureasca? Nu stiu daca voi avea puterea sa o fac sa treaca prin chinul asta, desi mi-as dori sa ii pun cercelushi...
carstea_diana
Maestru
Maestru

Mesajde olga-maria » Mar Mai 31, 2005 1:08 pm

Nu stiu daca te ajuta cu ceva dar sa stii ca lucrul asta trebuia facut in spital . Eu am rugat o asistenta sa-mi faca gauri la fetita ,binenteles ca m-ia spus de politica spitalului dar dupa ce i-am pus ceva in buzunar a uitat lucrul asta si a rezolvat problema, nu am participat la executare, am dat-o si in 10min a venit innapoi cu ea. Ce poti sa faci acum e sa cauti un salon care se ocupa cu asa ceva si trebuie sa ai mare grija cu ce ace lucreaza. SUCCES!
olga-maria

Mesajde Cristina_si_Ingrid » Mar Mai 31, 2005 2:42 pm

Eu i-am pus crcei acum, la inceputul lunii mai, cu pistolul. Totul s-a petrecut foarte repede, nici nu am apucat sa-mi dau seama. A plans putin, dar dupa i-a trecut repede, a uitat. Pistolul nu face zgomot puternic. Nu s-a infectat. Nu se trage de urechi. Cerceii sunt speciali pentru pistol, se tin in ureche minim o luna, dupa care se schimba cu altii. Eu cred ca am sa-i tin mai mult, deoarece sunt cu surub si nu poate sa traga de ei. Ea are de schimb niste cercelusi veriguta si ma gandesc ca poate sa bage degetelul si sa traga. Cerceii care ii are acum sunt dintr-un material special, nu stiu exact, acoperiti cu aur. Totul a costat 200 de mii si i-am pus la bijutier.
[pupi]
Imagine
Cristina_si_Ingrid
Consilier
Consilier

Mesajde geamanuf » Joi Iun 02, 2005 1:29 pm

si eu i-am pus cerceii tot in spital,avea tri zile [bebe] ,se pun f usor si la magazinele de bijuterii cu un pistol [il]
[url=http://www.tickercentral.com]Imagine[/url
geamanuf
Asistent
Asistent

Mesajde danamihai » Joi Iun 02, 2005 5:51 pm

la mine a venit asistenta (este nasa lu' bebe) acasa si a facut cu ace sterile si nu a plans deloc...bebe era foarte mica; avea dor doua saptamani...nu cred ca trebuie sa iti fie teama...cu siguranta copilului nu ii este...SUCCES
[bebe]
Imagine
danamihai

Mesajde Gabriela1 » Lun Iun 13, 2005 12:19 pm

Eu i-am facut gauri in urechi cu o saptamana in urma la Medlife, ea avand deja 8 luni. I-au facut gauri cu pistolul si i-au pus cercei medicinali cu care trebuie sa stea 14 zile, dupa care ii putem schimba. Nu a durut-o deloc, dar s-a speriat de la zgomotul pe care l-a facut pistolul chiar in urechea ei. Si eu ma chinuiam sa 2 luni sa rezolv problema asta dar mi-era mila ca o s-o doara. De-asta am si cautat pe cineva care sa faca gauri cu pistolul pentru ca deja la varsta ei era traumatizant s-o chinuie cu acul de seringa.
Gabriela1

Mesajde bubutza » Lun Iun 13, 2005 12:56 pm

[salut] Si noi tot in spital i-am facut gauri pt. cercei.Nu a durut-o deloc pt. ca in momentul cand a intepat-o nici nu s-a trezit si nici sange nu a prea curs.Poti sa te duci la un magazin de bijuterii si sa ii faci gauri cu pistolul.Nu doare f.tare si nici nu se sperie.II pui niste cercei medicinali pe care ii tii 14 zile.Stiu pt. ca fetita prietenei mele avea 4 luni cand i-a pus cercei (ea fiind o mare plangacioasa)si nu a plans deloc.Bafta . [pupi]
Imagine

"Sometimes the hardest thing and the right thing ,are the same"
bubutza
Maestru
Maestru

Mesajde PITICUTZA » Lun Iun 13, 2005 1:33 pm

Ce papusa ai, Bubutza! Sa-ti traiasca! Si eu vreau sa-i fac gauri ptr cercei, dar ma intreb, pistoalele de la magazinele de bijuterii sint sterilizate cum trebuie? Nu poti sa te joci cu asa ceva.
Pupici! [bis]
http://community.webshots.com/user/piticutza
Imagine
Imagine
PITICUTZA
Consilier
Consilier

Mesajde bubutza » Lun Iun 13, 2005 3:10 pm

Multumim pt. compliment.Si bebita ta este o frumoasa.Sa va traiasca.Din cate stiu eu le sterilizeaza,nu am auzit sa se fi intamplat ceva pana acum.Daca nu aveti incredere mergeti la o clinica,dar nu as putea sa va spun cat costa. [pupi]
Imagine

"Sometimes the hardest thing and the right thing ,are the same"
bubutza
Maestru
Maestru

Mesajde carstea_diana » Joi Iun 30, 2005 12:06 am

Gabriela1 scrie:Eu i-am facut gauri in urechi cu o saptamana in urma la Medlife, ea avand deja 8 luni. I-au facut gauri cu pistolul si i-au pus cercei medicinali cu care trebuie sa stea 14 zile, dupa care ii putem schimba.

GATA, avem si noi cercei !!! [noroc] [noroc] [noroc] |Medicinali deocamdata...
Noroc cu sugestia ta (pentru care iti multumesc foarte, foarte mult). Imediat dupa ce am citit am sunat la Medlife si am si fost. Eu am asteptat la masina, nu am intrat cu ea dar sotul spune ca tot la fel a fost, s-a speriat de la zgomot.
Ma bucur ca nu a chinuit-o, mai mult am plans eu decat ea. Dar sunt fericita ca am ales soluti asta, daca ma duceam la medicul meu o chinuia cu ace si cu toate tampeniile.
Inca o data mersi pentru idee. [floare] [floare] [floare] [pupi] [pupi] [pupi]
carstea_diana
Maestru
Maestru

Următorul

Înapoi la Copilul de la 0 la 1 an