RACIT LA BURTICA

Prima copilarie... Temeri si frici frecvente... Probleme cu somnul, alimentatia, intarcatul... Solutii.

RACIT LA BURTICA

Mesajde mamaluiandrei » Vin Mai 12, 2006 5:09 pm

DRAGI MAMICI DE BAIETI AM SI EU O INTREBARE MI-A ZIS CINEVA SA NU MAI RIDIC PUTA BAIETELULUI MEU IN SUS IN PAMPERS CA ASA A PATIT CU BAIETELUL EI SI PENTRU CA STATEA MEREU UD ACOLO A RACIT LA BURTICA.VOI ATI AUZIT DE ASA CEVA?????
mamaluiandrei

Mesajde P-Mihaela » Vin Mai 12, 2006 7:32 pm

Aiurea, nu are nici o legatura una cu alta. De altfel asa e recomandat sa i-o ti in pampers , in sus nu in jos . Deci continua cum ai facut si pana acum ca nu e nici o problema . Pupici
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Imagine
[/url]
Imagine
Imagine
Imagine
P-Mihaela
Boboc
Boboc

Mesajde abeg » Vin Mai 12, 2006 10:38 pm

de acord cu P-Mihaela,chiar nu are legatura una cu alta!
cum adica sa raceasca la burtica????ca io nu inteleg
Imagine
Imagine
abeg
Intelept
Intelept

Mesajde babuska » Sâm Mai 13, 2006 12:23 am

Nu i se uda hainutele pe burtica?Mai ales cind face nani? [:D]
babuska

Mesajde abeg » Sâm Mai 13, 2006 2:19 pm

babuska scrie:Nu i se uda hainutele pe burtica?Mai ales cind face nani? [:D]

???cum adika?
Imagine
Imagine
abeg
Intelept
Intelept

Mesajde cristina_gl » Sâm Mai 13, 2006 4:05 pm

Nici eu n-am inteles cum vine treaba cu racitul la burta. Nu ma refer doar la acest subiect, caci am auzit de multe ori. Un copil era deranjat la stomac pentru ca ,,racise la burtica". (??)

Haideti sa va spun ceva: cineva de pe acest forum, care stie bine ce vorbeste (daca ma lasa, ii dau si numele), mi-a spus ca pozitia normala si fiziologica a putzicii in pampers, este in jos. Ideea ca putza trebuie sa stea in sus vine din folclor. Adica, s-o invatam de mica sa stea stiti voi cum [:D] Ceea ce normal ca e fals si n-are nicio legatura cu...
Si eu tot in sus ii aranjam putzica lui Cezar pana nu demult. Si dimineata era uda toata pijamaua in zona burticii. Apoi m-am gandit ca daca aranjez totul fiziologic, nu se va mai uda. Si asa e.
cristina_gl
Maestru
Maestru

Mesajde mamaluiandrei » Sâm Mai 13, 2006 4:39 pm

ASA MI-A ZIS O MAMICA AL CAREI BAIETEL ARE 7 ANI CA A PATIT-O CU RACITUL LA BURTICA , CA FACEA CACA FOARTE MOALE TOT TIMPUL SI CA DUPA TOATE ANALIZELE POSIBILE I-A SPUS UN MEDIC PEDIATRU CA A RACIT LA BURTICA SI II PUNEA UN FULAR INCALZIT PE BURTICA CIND DORMEA SAU STATEA EL CUMINTE SI ASA A REZOLVAT-O.AM MAI AUZIT SI DE FETITE CA AU RACIT LA "VEZICA" SAU CAM ASA CEVA SI LE PUNEAU MAMICILE LOR STICLE CU APA CALDA INTRE PICIOARE.cHESTIA ESTE CA BAIATUL MEU IMI FACE FOARTE MOALE DAR DE DOUA ORI PE ZI SI NU ESTE NICI DE LA DINTI , NICI DE LA GIARDIA SAU ALTELE CA I-AM FACUT ANALIZE DAR DE RACIT LA BURTICA NU MI-A ZIS NICI UN DOCTOR.
mamaluiandrei

Mesajde babuska » Sâm Mai 13, 2006 4:41 pm

Pai,nu stiu,dar eu am citit in carticelele de la firma Pampers pe care le-am primit in maternitate,ca penisul se pune in jos. Nu e logic ca jetul directionat in sus uda hainutele pe burtica?Eu nu inteleg,aveti voi Pampers mai eficient decit al nostru sau il stringeti mai tare in jurul burticii de nu se uda [bebe] ??????????????????
babuska

Mesajde ygrec » Sâm Mai 13, 2006 6:04 pm

niciodata nu i-am potrivit putzica "in sus"...si daca i-o pun eu asa in sus-in pampers, sta? ce, scutecul asta sta lipit de putzulica...?o tine fixata...?
....lasati putzulicile in jos [fuga] !
ygrec
Intelept
Intelept

Mesajde crialex » Sâm Mai 13, 2006 11:10 pm

ygrec scrie:niciodata nu i-am potrivit putzica "in sus"...si daca i-o pun eu asa in sus-in pampers, sta? ce, scutecul asta sta lipit de putzulica...?o tine fixata...?
....lasati putzulicile in jos [fuga] !

[cool] [cool] [cool] Nici eu nu i-am pus niciodata putzulica in sus,ba chiar de fiecare data sunt foarte atenta sa fie in jos ,tocmai ca sa nu se ude pe burtica
crialex
Intelept
Intelept

Următorul

Înapoi la Copilul de la 1 la 3 ani