Medic homeopat

Nu e usor sa fii parinte... nici bebelus! Dorinta de a da viata si miracolul nasterii!
Dieta. Bebelusul tau vrea sa-i vorbesti. El intelege tot ce ii spui.

medic homeopat

Mesajde a_andi79 » Lun Mai 15, 2006 5:19 pm

buna. caut si eu un medic homeopat din Pl. Te rog dc poti trimite-mi si mie adresa lui si eventual un nr de telefon. Multumesc
a_andi79

Mesajde azura » Lun Mai 15, 2006 5:50 pm

Fetelor, eu am fost cu bebe si Brunhilda la fel..la doc. Maria Chirila din Voluntari(,asa ca Andrusca poti ajunge acolo)..la centrul medical.Naturalia.ea am inteles ca e specializata pe de-astea alergologice,in sfarsit, noua ne-a dat tratament si bb e foarte bine(initial am fost pentru somn)si iti da si o multime de informatii peste,si noi am primit preventiv pentru perioada de eruptie dentara Chamomila, pentru diaree altceva pentru raceli etc..ca sa nu merg de fiecare data pana acolo.bai..una peste alta mie mi-a placut si daca l-am tinut in curent pe bb i-am dat o doza din aia,daca-l dor dintucii ii dau iar bilute de-alea si gata nu a avut nimic niciodata pana acum!
azura
Intelept
Intelept

Mesajde Anca_Cristina_Manea » Mie Mai 17, 2006 9:33 am

si noi ieri am fost la Homeopat ieri in Brasov, la d-ma doctor Brebenaru Rodica pe Matei BAsarab , la policlinica cu plata.
Mi-a placut si ne-a dat tratament pt imunitate sper sa de-a rezultate pt ca altfel nu stiu unde sa ma mai duc cu Vladut, iar mi-a facut enterecolita a patra oara si am stat in spital, ne-a fost recomandata de catre un fost pacient al dansei, sper sa avem rezultate astazi incepem tratamentul si va voi tine la curent, cu evolutia lui Vladut
Anca_Cristina_Manea
Maestru
Maestru

Mesajde camel1976 » Vin Mai 19, 2006 11:38 pm

Si eu l-am programat pe bebeul meu la dr . homeopat in Oradea (dr BABA). Neaparat trebuie sa fac ceva sa-i creasca imunitatea (are deficit partial de imunoglobina A), caci de la o luna jumate pina acum a avut cel putin 25 de "raceli", toata gama: rinofaringite, laringite, bronsiolite, pneumonie, otite. M-am saturat sa aud ca se va regla in mod natural pina la 1 an jumate, 2, 3,6 ..fiecare medic zice altceva..si pina tunci ce fac? il indop de antibiotice si e venic bolnav si inchis in casa..abia in 6 iunie am gasit o data pentru consult, se pare ca e "aglomerat" medicul..sincer pina acum nu am apelat nici eu, nici un alt membru al familiei la homeopat, si chiar aveam anumite rezerve fata de medicina alternativa, dar am vazut atitea mesaje de la mamici care si-au dus copiii la homeopat (mai ales pe partea cu cresterea imunitatii) incit incerc si asta. Va tin la curent cu rezultatul tratamentului..
Daca cineva are nevoie de adresa cabinetului si nr tel pot sa-l ofer.
camel1976

Mesajde Anca_Cristina_Manea » Lun Mai 22, 2006 5:23 pm

pt mamicile din Bucuresti am o veste buna, am obtinul numele si adresa unui medic Homeopat.

Nicoleta Bratcoveanu strada Veseliei nr 39, sector 3
tel 021 4230271.

D-na dr. Rodica Brebenaru din BV ne-a recomandat-o, ca fiind foarte pregatita in domeniul homeopatiei, este secretara Socetatii de Homeopatie tine cursuri si la Chisinau si in taRA, PERSONAL NU O CUNOSC , DAR NOI AM INCEPUT TRATAMENTUL HOMEOPAT DE APROAPE O SAPTAMANA SI INCEPE SA SE CUNOASCA.

AVEM POFTA DE MANCARE.

IAR ZILELE TRECUTE A INCEPUT SA-I CURGA NASUCUL, I-AM DAR REMEDIU PRESCRIS DE D-NA DOCTOR SI oSILLOCOCINUM SI RUPRIZA NASUCUL S-A APRIT DE A DOUA ZI.

eU AM INCREDERE CA II VA FACE BINE PICIULUI MEU.
Anca_Cristina_Manea
Maestru
Maestru

medic homeopat

Mesajde bajinaruramona » Mie Noi 22, 2006 8:16 pm

[quote = "ramona"]Draga Zelyy sunt din Ploiesti am o fetita de 1 an si 2 luni care nu are deloc pofta de mancare.As dori sa ne trimiti si noua numarul de telefon al medicului homeopat di Ploiesti. Multumim.
[\quote]
bajinaruramona

medic homeopat

Mesajde bajinaruramona » Mie Noi 22, 2006 8:19 pm

[quote = "ramona"]Draga Zelyy sunt din Ploiesti am o fetita de 1 an si 2 luni care nu are deloc pofta de mancare.As dori sa ne trimiti si noua numarul de telefon al medicului homeopat di Ploiesti. Multumim.
[\quote]
bajinaruramona

Mesajde anailia » Lun Noi 27, 2006 10:17 am

Buna dimineata! Ramona vad ca n-ai primit raspuns pana acum. Eu am fost cu Ilinca acum cca. 2 luni la dr. Traian Coroi, Ploiesti.Are cab. vis-a - vis, de lic. Caragiale. Nr. de tel. 0744527437.
anailia

Mesajde Violeta-Horj » Lun Noi 27, 2006 10:43 am

Anca_Cristina_Manea scrie:si noi ieri am fost la Homeopat ieri in Brasov, la d-ma doctor Brebenaru Rodica pe Matei BAsarab , la policlinica cu plata.
Mi-a placut si ne-a dat tratament pt imunitate sper sa de-a rezultate pt ca altfel nu stiu unde sa ma mai duc cu Vladut, iar mi-a facut enterecolita a patra oara si am stat in spital, ne-a fost recomandata de catre un fost pacient al dansei, sper sa avem rezultate astazi incepem tratamentul si va voi tine la curent, cu evolutia lui Vladut
Violeta H
Violeta-Horj
Asistent
Asistent

Mesajde Violeta-Horj » Lun Noi 27, 2006 10:44 am

Scuze pentru mesajul de mai sus am dat doar citatul din greseala.
Anca_Cristina_Manea , cum e bebele dupa tratamentul dat de medicul homeopat?
Violeta H
Violeta-Horj
Asistent
Asistent

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Copilul de la 0 la 1 an