cistita

Colici, reactii la vaccin, probleme de sanatate ale bebelusului. Povesteste-ne experienta ta!

cistita

Mesajde mamiy » Mie Mar 12, 2008 9:59 pm

cine s-a confruntat cu aceasta afectiune? poate sa-mi dea cinava vreun sfat? eu ma confrunt cu aceasta problema de 2 zile si inca n-am ajuns la doctor; mentionez ca alaptez si nu pot lua medicamente.
mamiy
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde DRIANA » Mie Mar 12, 2008 10:14 pm

Eu am avut cistita si, sincer, la ce dureri aveam, nu as fi rezistat fara medic 2 zile...Mergi neaparat pentru tratament, cu atat mai mult cu cat alaptezi. Si nu mai amana!
Imagine
Imagine
DRIANA
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde fire » Mie Mar 12, 2008 10:22 pm

Nu am suferit de cistita dar iti recomand sa te adresezi urgent medicului, pt. a ti se lua o proba de urina si in urma acesteia sa ti se prescrie tratamentul corect, avand in vedere ca si alaptezi. Trebuie sa ai grija pt. ca cistita netratata sau tratata incorect poate evolua generand afectarea rinichiului si uneori in cazuri speciale cu pierderea functiilor acestuia. Deci eu iti spun sa te duci cat poti de repede la medic. Ca masuri de ameliorare nu sta mult in picioare , nu sta in picioarele goale pe gresie sau cu ele in apa rece si contactele sexuale sa fie reduse.
fire
Maestru
Maestru

Mesajde DRIANA » Mie Mar 12, 2008 10:25 pm

Si intradevar..tratamentul trebuie facut corect!!!!!

Ar fi bine sa iti faci analizele la urina inainte de tratament..pentru ca daca apuci sa iei medicamente, nu mai ies analizele corect. Eu am facut 2 randuri de tratament pentru ca ramasesem cu ceva dureri.
Imagine
Imagine
DRIANA
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde mamiy » Mie Mar 12, 2008 11:10 pm

durerile au inceput de ieri, dar azi noapte am zis ca mor!
Ar fi trebuit sa ma duc azi la medic dar nu am avut cu cine salas bebelul; maine ma voi duce sigur; multumesc pt sfaturi!
mamiy
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde adeluta75 » Joi Mar 13, 2008 12:29 am

Eu am avut cistita cand alaptam..o saptamana am tras cu durerile si tot la medic am ajuns....am luat tratament ,ca nu mai rezistam.
Imagine
Imagine
adeluta75
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde dragomir lucia » Joi Mar 13, 2008 8:22 am

si eu am avut si m-am tratat cu antibiotice Norflox.pe atunci nu alaptam dar din cate stiu sunt antibiotice care pot fi luate pe timpul alaptarii.multa sanatate!
dragomir lucia
Maestru
Maestru

Mesajde cristina2012 » Joi Mar 13, 2008 12:23 pm

Eu am avut cistita in timpul sarcinii o data si inca o data in timp ce alptam. Aveam dureri groaznice si urinam cu sange. Nu am folosit antibiotice, am apelat in disperare de cauza la tratamentele naturisite si rezultatele au fost chiar rapide si au trecut cativa ani fara sa reapara. De fapt cistita din timpul sarcinii a fost si momentul in care am devenit adepta inraita a tratamentelor naturiste, asta datorita efectului exceptional obtinut.
cristina2012
Intelept
Intelept

Mesajde diana14 » Joi Mar 13, 2008 12:40 pm

Salut. Si eu ma confrunt cu o cistita si am luat pana acum picaturi de merisor, ceai de galbenele si de urzica si bai de sezut cu ceai de galbenele. Dar din pacate simptomele s-au ameliorat putin. Analizele numai azi sunt gata si inca nu am luat altceva. Si eu alaptez inca si as prefera sa apelez numai la tratamente naturiste.
Cristina te-as ruga daca poti sa imi scrii ce tratament naturist ai luat.
diana14

Mesajde cristina2012 » Joi Mar 13, 2008 1:32 pm

Tocmai il scrisesem pentru mamiy la un alt subiect. Uite aici: http://www.copilulmeu.ro/forum/viewtopic.php?t=12778&start=300

Eu nu am folosit, dar stiu de la cineva care epuizase toate antibioticele si tot nu scapase de infectie urinara, ca a scapat band apa de argila de 3 ori pe zi (cauti argila tibetana la plafar si faci cum spune prospectul).

Exista si remedii homeopate pentru cistita si sunt inofensive pentru bebelus.
cristina2012
Intelept
Intelept

Următorul

Înapoi la Sanatate