Masina de spalat cu uscator

Despre locuinte, arhitectura, proiecte de renovare. Idei de design interior, decoratiuni etc

Masina de spalat cu uscator

Mesajde carstea_diana » Mie Dec 30, 2009 12:04 am

Are cineva? Ce-mi puteti spune despre ea? Merita?
Chiar usuca rufele?

Am inceput sa ma gandesc tot mai serios la aceasta varianta pentru ca la mine uscatul rufelor a devenit un chin iarna. Mi-a trebuit apartament de cocoana...cu balcon spart si aiureli si nu am unde intinde rufele [czid] [czid] [czid]
Pana sa ii fac camera Alexiei, acolo era "uscatoria" mea [:D] Acum...nu mai pot usca acolo.
Se face umezeala in casa, la uscatoria din bloc nu as apela...la baie nu am geam...
Astept ceva sfaturi si parerei, in cazul in care are cineva.
Multam [:o)]
carstea_diana
Maestru
Maestru

Mesajde dragomir lucia » Mie Dec 30, 2009 8:32 am

e buna ,doar ca in cateva luni hainele se strica.....anul trecut cand sotul meu a fost plecta in olanda i-am dat la el o lenjerie noua.cand s-a intors dupa 2 luni jumate era o zdreanta....cu tesatura rarita si culorile strese...mi-a explicat ca a uscat-o numai la uscatorul masinii si de aceea arata asa.bine el folosea programul cel mai lung,de o scotea din masina si imediat o punea pe pat...din cate stiu ,de la sora mea ca si-a luat de curand,sunt masini cu mai multe programe...la care se poate regla durata,temperatura....
mai asteptam si alte pareri....
dragomir lucia
Maestru
Maestru

Mesajde bella84 » Mie Dec 30, 2009 9:59 am

Eu cred ca intr adevar depinde si de uscator, durata , temperatura etc...in Franta numai asa le uscam si nici vorba sa se deterioreze hainele,buba era la portofel doi euro sa le usuci si daca era vreo imbracaminte mai groasa sareai chiar din patru euro [:D] [:D]
Imagine
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Cat cerul e albastru suntem deasupra tuturor !!!
bella84
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Mesajde oanadd » Vin Ian 01, 2010 12:37 pm

si mie imi trebuie una. eu am bucataria pe balcon, deci de uscat le usuc in baia briei, unde nu am geam. e o solutie excelenta pentru o claustrofoba ca mine! si cum masina cea veche da semne de oboseala... [:D]
oanadd
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde oare » Vin Ian 01, 2010 11:36 pm

eu am si am trecut si prin experiente similare, in sensul ca am vazut care e diferenta intre uscator separat de masina si 2in 1. prima varianta e ok, adica nu distruge rufele. a doua varianta...nu. am eu si n-am mai folosit-o de foooarte mult timp. la prosoape sau daca te grabesti e ok. de la uscatorul separat rufele ies in mare parte numa' bune de purtat, pe cand la 2in1 tre' sa calci mult si bine la ele.
a fost o zi...cand se putea sfarsi...
oare
Maestru
Maestru

Mesajde dragomir lucia » Sâm Ian 02, 2010 9:03 am

si eu am auzit ca uscatorul separat e mai eficient....chiar acu sotul meu usuca la asa ceva si chiar ma miram intr-o dimineata inainte de a pleca la munca ,cand si-a imbracat camasa ca arata foarte bine,si-l laudam ca ce frumos a calcat-o...la care el imi spune ca asa a scos-o din uscator [cool]
dragomir lucia
Maestru
Maestru

Mesajde carstea_diana » Sâm Ian 02, 2010 7:09 pm

daaa...deci mi se confirma cele deja stiute [cfev]
Auzisem si eu ca din masina de spalat cu uscator le scoti cam botite. Pe de alta parte, ar fi fost solutia ideala in cazul meu...o inlocuiam pe cea veche. Daca e sa iau un uscator separat, unde sa il mai pun? [czid]
E mare cat o masina de spalat normala, nu?
carstea_diana
Maestru
Maestru

Mesajde oare » Sâm Ian 02, 2010 8:47 pm

cam da. cel putin asa era cel pe care l-am experimentat eu, numai ca era dintr-o generatie mai veche si cei care-l aveau il tineau pe o terasa.
a fost o zi...cand se putea sfarsi...
oare
Maestru
Maestru

Mesajde carstea_diana » Lun Ian 04, 2010 12:42 pm

Hmmm, o sa trebuiasca sa studiez serios problema pentru ca a devenit un chin uscarea rufelor la mine, mai ales pe timp de iarna. Oricum, dupa ce mi-ati spus si voi, mi-e tot mai clar ca masina de spalat cu uscator (2 in 1) nu e cea mai buna solutie [dead]
carstea_diana
Maestru
Maestru

Mesajde jenn » Mie Ian 06, 2010 2:56 pm

Scuze de off topic!Uscatorul se poate pune pe masina de spalat,asa se obisnuieste in Olanda,Belgia din lipsa de spatiu.
jenn
Maestru
Maestru

Următorul

Înapoi la Case si amenajari interioare