Mamici din Galati

Intilniri intre mamici, bebici si tatici... Suete, initiative frumoase...

Mesajde kamelya78 » Mar Oct 17, 2006 4:52 pm

Buna mamici din Galati
Ma bucur ca v-am gasit, am si eu un bb de 5 luni si o sapt.....Lavinia...si o sa ne confruntam cat de curand cu probl diversificarii alimentatiei pana aku papam doar sanulet si putin suc de morcov; poate imi sugerati cate ceva cu ce sa incepem cum si in ce fel ati procedat voi cu bb vostri....
Pt. Anda - si eu am nascut la maternitate cu Dr. Caraman, un om super pot sa spun, cezariana am facut, si am fost f multumita si de personalul de acolo....De fapt la mine a fost o intreaga poveste mi-a urmarit sarcina Dr. Bucatanschi care m-a dezamagit complet cand a trebuit sa nasc, de asta nu o recomand nimanui, m-a internat si cand sa-mi provoace nasterea, cu tot cu clisma care mi-au facut-o infirmierele, cu asteptari indelungate, stress pt mine si-a dat seama ca mai trebuia sa stau cel putin 1 sapt ca bb nu era pregatit, am stat o noapte intreaga internata la Spitalul Judetean in b,ocul de nasteri, unde au nascut krek vreo 10 mamici de mi se facuse pielea gaina, felul in care vb asistentele cu ele, iar a doua zi dim am rupt-o la fuga direct la maternitate in cautarea altui dr, si asa m-a asistat dr. Caraman si Dr Docan care era de garda, f dragutza si ea dar o prefer totusi pe Dr Caraman, mi s-a parut m,ai receptiva si mai aproape de pacienti....si asa am nascut-o pe L. ...aku am uitat tot pt ca am o fetitza superba... multa sanatate...
ImagineImagine
kamelya78

Mesajde kamelya78 » Mar Oct 17, 2006 5:00 pm

....am uitat sa va intreb daca stie cineva un orelist bun in Gl,...am un finut de 5 ani caruia i s-a recomandat operatie pt polipi la Spitalul de copii dar am vrea si o alta opinie a altui dr, poate exista tratament totusi.....daca v-ati confruntat cumva cu sit similare va rog...pupici si multa sanatate le bbei.....
ImagineImagine
kamelya78

Mesajde cellya » Mar Oct 17, 2006 5:28 pm

bun venit kamelya . si sa iti traiasca fetita !
...nu stiu daca e cel mai bun orl-ist din Galati , dar eu m-am operat de amigdale la dr.Codreanu Margareta ( si sotul dansei e tot orl-ist din cate stiu ) ; au si cabinet particular undeva prin Mazepa. operatia am facut-o in spit.judetean si am fost foarte multumita de d-na dr . ti-o recomand cu caldura ...daca alte fete stiu alti medici mai buni nu e nici o suparare ...
in privinta alimentatiei nu iti pot da sfaturi .eu inca sunt in asteptarea lui bebe ....si urmaresc ce se scrie pe aici ca sa invat una alta ...

PS. daca esti interesata de acel cabinet pot afla nr de tf si adresa . ma anunti tu ..
cellya
Intelept
Intelept

Mesajde cris_spinu » Mar Oct 17, 2006 7:09 pm

si eu am fost la dr codreanu la cabinet si mi s-au parut super ok. insa la mine nu a fost nimic complicat
cris_spinu
Asistent
Asistent

Mesajde kamelya78 » Mar Oct 17, 2006 7:37 pm

...da as vrea un nr de tel sau o adresa unde are cabinetul, ca ei vor veni maine in GL, si nu stiu decat la clinica Romar, un Dr. Mitrea luat din ziar....
ImagineImagine
kamelya78

Mesajde cellya » Mar Oct 17, 2006 7:47 pm

Dr . Codreanu - tf . 410738 -cabinetul este la blocul BR16B .nu stiu mai mult de-atat, dar sigur veti gasi .
cellya
Intelept
Intelept

Mesajde cristina_gl » Mie Oct 18, 2006 10:00 am

Buna, Kamelia! Bine ai venit pe forum si sa-ti traiasca bebelina!
Foarte multe despre alimentatie si diversificare gasesti la sectiunea ,,Copilul de la 0 la 1 an". Daca ai nevoie de niste linkuri, sa ne spui si te ajutam cu placere.
cristina_gl
Maestru
Maestru

Mesajde anda_elena » Mie Oct 18, 2006 4:06 pm

multumesc tare mult pentru informatii kamelya! sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa, cu cat mai putine probleme! [bebe] [noroc]
am gasit magazinul mult cautat pentru gravide! [:O] [:O] [:O] nu pot spune ca nu am fost incantata de ce am gasit acolo insa scorurile [czid] ... pe masura!!!sincer... parca nu prea merita sa dai atatia bani pentru doar cateva luni! ma rog, parerea mea. sunt alte lucruri mai importante ce necesita destui banuti. [medic] oricum ma bucur ca l-am vizitat. daca nu mergeam ramaneam cu gandul la el.
pupici multi pana data viitoare!!! [:X] [:X] [:X]
Imagine]
anda_elena

Mesajde mario_121105 » Sâm Oct 21, 2006 5:02 pm

iti multumesc pt raspuns. mai multe despre mine? numele meu e madalina, stau in micro 19, iar pe bebe i; cheama mario-andrei. e un dulce shi jumatate. ma cam chinuie uneori cu mancatul, dar in rest e linistit nici nu prea am simitit ca am un bebe in casa. ma cam omoara meniul lui dar acum incerc din retetele gasite aici. chiar acum ii fac faimoasa budinca cu orez shi mere. voi da mai tarziu verdictul.
BARLADEANU GENOVEVA MADALINA
mario_121105

Mesajde jul81 » Lun Oct 23, 2006 5:53 pm

Helllllllllllllooooooooooooooooooo!Sunt si eu!Ce daca in timpul saptamannii sunt la servici (acum trag chiulul) ne putem intalni in week-end?Vreau sa va cunosc, pe toate si toti ca pe Crsitina o cunosc!
Imagine
ImagineImagine
jul81
Consilier
Consilier

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Clubul CopilulMeu.ro