Alegere scoala-sector 4

Micul scolar si problematica adaptarii la noile solicitari! Relatiile familiale si integrarea sociala!

Alegere scoala-sector 4

Mesajde badela » Sâm Ian 21, 2006 11:32 pm

Locuiesc in sectorul 4 si trebuie sa imi inscriu fetita in clasa I.Sunt foarte derutata pentru ca nu stiu unde anume sa o inscriu.Aprope de mine este scoala 119.Este cineva care poate sa imi dea mai multe detalii referitor la aceasta scoala sau poate si la o invatatoare buna sau sa imi recomande o scoala din sectorul 4 care este buna?
badela

Mesajde aceeasi_eu » Dum Ian 22, 2006 9:14 pm

Buna!
Bine ai venit! [bis] [bis] [bis]
Am si eu un baietel care merge la toamna boboc [cool]
Ti-as raspunde cu drag la intrebare ,dar...Bucurestiul...necunoscut ptr mine!
Oricum,intinde-ti bine antenele...la vecinii din zona...prieteni,colegi de serviciu,persevereaza ,sigur vei afla cate ceva....Vezi chiar si la cei mai mari!
Succes,imi pare rau ca nu te pot ajuta!
aceeasi_eu
Maestru
Maestru

Mesajde cristina2012 » Joi Mar 23, 2006 3:02 pm

Buna!
Sunt si eu un membru nou. Baietelul meu cel mai mare este la scoala 119 (Vasile Voiculescu) in clasa 1. Scoala este deosebit de buna, este intr-un program european eco-scoala si astfel au parte de ceva fonduri. E o scoala de protocol. Eu nu credeam ca ascunsa printre blocuri in Berceni se poate gasi o scoala atat de bine ingrijita. Sunt cat se poate de multumita. Problema e ca nu prea sunt locuri pentru toate solicitarile. Eu am avut noroc ca de ea apartinem.
Despre invatatoarele care vor lua la anul clasa 1 inca nu stiu nimic, dar daca vrei ma pot interesa pe la mamicile colegilor baietelului meu, cele care mai au copii mai mari la scoala.
Daca vrei sa-l dai aici la scoala apuca-te sa aduni maculatura si sticle de plastic (de apa, de suc bine spalate) pentru ca se fac concursuri intre clase. Nu e obligatoriu dar vei fi bine privita.
Si sa-ti mai dau o referinta pentru scoala asta. Mama mea e profesoara de franceza la Liceul Tudor Vianu (Informatica 1 - pe vremea noastra ), cred ca si acum tot cel mai bun din Bucuresti este, ei bine mama mi-a spus ca in fiecare an a avut copii foarte buni veniti de la aceasta scoala.
cristina2012
Intelept
Intelept

Mesajde badela » Sâm Mar 25, 2006 11:41 am

Iti multumesc foarte mult, eu locuiesc foarte aproape de scoala 119 si am inscris-o deja acolo singura problema care o mai am este alegerea invatatoarei.Daca ai putea sa te interesezi despre invatatoarele care intra in clasa I ar fi un mare ajutor pentru mine.
badela

Mesajde cristina2012 » Sâm Mar 25, 2006 9:19 pm

De luni incep sa pun intrebari. Te anunt cat de curand.
cristina2012
Intelept
Intelept

Mesajde cristina2012 » Joi Mar 30, 2006 10:46 am

Badela, ai primit mesajul privat pe care ti l-am trimis?.
cristina2012
Intelept
Intelept

Mesajde badela » Sâm Aug 12, 2006 11:21 am

Imi cer mii de scuze.Am crezut ca sunt automat informata cand primesc un raspuns si nu am mai intrat pe forum.Nu am primit emailul privat.In final am inscris-o la 119, dar inca am indoieli asupra clasei.
badela

Sunt eleva in 119

Mesajde sefa2006 » Mar Iun 03, 2008 12:49 am

d-na vreau sa va spun ca eu sunt eleva in cls a 6 in sc.119...ceea ce vreau sa va spun este ca toti prefesorii sunt super de treaba si foarte [cool] scoala participa la eco-scoala si se fac foarte multe ''cluburi'' de franceza etc(am participat si eu la franceza ''C'est possible'' am primit o diploma si un 10....au venit toti profesorii si profesoarele pana si directoarea adjuncta si cea generala..dir.adjuncta este creata si roscata iar cea gen.este mica de statura,batrana,par scurt...la noi in scoala an de an se afiseaza planouri cu copii care au participat la concursuri si au trecut pe sector etc sau cei care au luat metiune...Scoala 119 e cea mai frumoasa si curata scoala care am vazut-o vreodata... [bis] [motor] [cool] [bebe] [/b]
sefa2006

Mesajde DRIANA » Mar Iun 03, 2008 6:47 pm

Bravo voua!
Imagine
Imagine
DRIANA
Membru de Onoare
Membru de Onoare

Mesajde mykela » Mar Sep 09, 2008 4:49 pm

Dar despre scoala 79 stie cineva ceva?

numai bine mykela
mykela