la cate saptamani se vede burtica?

9 luni...magice. Jurnal de graviduta. Bucuriile si nelinistile viitoarei mamici. Evolutia sarcinii. Discutii, experiente.

Mesajde adriana-i » Mar Mar 28, 2006 12:24 pm

mai nu stiu...asa sunt eu...am fost slabuta toata viata mea..si acum am pus de la 49 la 55..dar nu se vede
pupici..ms pt complimente..la burtica [:D]
Imagine
adriana-i
Boboc
Boboc

Mesajde ioana_lascu » Vin Mar 31, 2006 12:52 pm

Adriana, cand te vad in prima poza parca ma vad pe mine acum. Am patru luni de sarcina si burtica mea nu e mai mare decat a fost a ta la 4 luni! Abia astept sa am si eu cu ce ma mandri....vad ca tu ai acum! Mai ai un pic....sarcina usoara in continuare! [bis]
Imagine
ioana_lascu

Mesajde nicostefanut » Vin Mar 31, 2006 2:01 pm

si eu eram stresata ca nu se vede burtica si am avut de asteptat caci numai pe la cinci luni se vedea ca sunt insarcinata.am fost atat de incantata cand o vecina m-a oprit si m-a intrebat daca voi avea bebe,imi venea sa strig in gura mare ca voi fi mamica.la mine a miscat la 4 luni jumate.
Imagine
Imagine
Imagine
nicostefanut
Boboc
Boboc

Mesajde cristina2012 » Vin Mar 31, 2006 6:05 pm

Eu doar la prima sarcina am fost ceva mai aratoasa, la urmatoarele 3 s-a vazut destul de tarziu. Unde mai pui ca sunt si mica si subtirica. Am intrat in sala de nasteri cu 47 de kg si am iesit cu mai putin de 43. Abia prin luna a 6-a prinsesem contur. Toti imi spuneau ca am sa nasc o pisica ... Copiii au avut in ordine 3,500; 2,950; 2,850; 3,400. La ultimul am avut cea mai mica burtica. Aratam la sfarsitul sarcinii cum eram in luna a 6-a la prima sarcina.
Exista si mari avantaje: te misti usor, picioarele suporta o greutate mai mica, iti gasesti mai usor o pozitie de somn, etc.
cristina2012
Intelept
Intelept

Mesajde monikL » Vin Mar 31, 2006 7:39 pm

eu, cu toate k sunt plina de felul meu, in timpul sarcinii nu am avut burtica mare... multe persoane nici nu isi dadeau seama k sunt gravidutza.... in timpul sarcinii am luat 13 kg.... la mine se vedea ca si cum ma ingrasasem putin. [grasa]
Imagine
monikL
Intelept
Intelept

Anterior

Înapoi la Perioada prenatala