Greturi in ultima luna

Greturi, somnolenta, balonare, iritabilitate, cresterea in greutate, celulita, vergeturi, constipatie, dureri musculare, oboseala etc Discutii, experiente si remedii.

Greturi in ultima luna

Mesajde loredana6884 » Joi Iun 29, 2006 5:14 pm

Fetelor voi ati avut greturi in ultima luna de sarcina ? De ieri mi-e atat de rau incat nu mai stiu ce sa fac , eu am crezut ca am terminat cu greturile in primul trimestru ...dar vad ca nu-i asa....de mancat nu am mancat nimic greu pt stomac...dar de acum nici manca nu mai pot...
loredana6884

Mesajde cristina_gl » Joi Iun 29, 2006 5:39 pm

Eu n-am avut greturi in ultima perioada de sarcina, dar imi pierdusem total pofta de mancare, nimic nu mai avea gust. Am auzit insa ca greturile pot sa reapara in ultima luna, nu-i nimic anormal in asta.
cristina_gl
Maestru
Maestru

Mesajde cristina2012 » Vin Iun 30, 2006 8:58 am

Eu m avut greturi in ultimele luni la a 4-a sarcina. Doar in intervalul 3luni jumatate - 5 luni jumatate nu am avut parte de greturi, apoi au revenit si au fost destul de puternice in ultima luna. Imi era f. foame dar putine lucruri le puteam manca.
Puteam manca: fructe crude si sucuri de fructe facute in casa; legume crude si salate si sucuri de fructe si legume; telemea veche (oaie, capra) desarata, lapte dulce si lapte batut de capra (cumparate de la tarani, nu suportam gustul produselor pasteurizate); faina de hrisca sau faina de orz fierte (un fel de mamaliga) pe care o mancam cu lapte batut, carne de pasare (numai de tara) fiarta. Cam atat. Am supravietuit si copilul a fost marisor.
Atentie la paine, cascaval, unt, uleiuri (chiar cele presate la rece), legume fierte, orez fiert, seminte si nuci.
Ai grija ce mananci, rezuma-te numai la ce iti face sigur bine (nu neaparat cele pe care le-am scris eu, daca esti atenta la tine ai sa descoperi ce poti manca fara sa ai greturi deloc).
Sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos si dolofan! Numai bine!
[url=http://www.baby-gaga.com/]Imagine[/url]
[url=http://www.baby-gaga.com/]Imagine[/url]
cristina2012
Intelept
Intelept

Mesajde loredana6884 » Vin Iun 30, 2006 9:19 am

Multumesc de raspunsuri , eu credeam ca am scapat de greturi , dar oricum mai rezist aprox 10-12 zile pana la cezariana
Va pup sa va creasca puiutii si burticile
loredana6884

Mesajde nicol_s » Vin Iun 30, 2006 9:49 am

Nastere usoara loredana6884 !!!

Se zice ca mai apar greturi si arsuri atunci cand ii creste parul sau unghiutele la bebel, insa la mine nu pot sa spun ca a fost asa, in ultimile saptamani de sarcina m-am simtit excelent, am crezut ca bebita n-o sa aiba niciun fir de par, dar a avut destul par la nastere.
Pupici dulci la burtica, poate mai trec greturile. [;)
Imagine
nicol_s
Membru cu Tradiţie
Membru cu Tradiţie

Înapoi la Micile necazuri ale sarcinii