herpes la sugari?

Colici, reactii la vaccin, probleme de sanatate ale bebelusului. Povesteste-ne experienta ta!

herpes la sugari?

Mesajde touwli » Sâm Feb 10, 2007 1:35 am

sunt disperata,am descoperit azi la puiutzul meu un gugguloi alb ca un herpes pe buza de jos in interior!!!!nu stiu ce e si de la ce a aparut...poate fi de la biberon?ii mai dau ceiutz din cand in cand.maine oricum il duc la doctor dar poate ma putetzi ajuta cu un sfat pana atunci!
touwli

Mesajde MartaLarisa » Joi Mar 15, 2007 7:49 pm

teodora azi am vazut ca a facut un herpes. A luat de la buni care numai in fund nu a pupat-o, desi i-am zis ca se ia ( atat eu , cat si sotul i-am atras atentia).
am sunat dr care era in concediu medical si mi-a zis ca nu a mai avut cazuri de herpes la sugari. totusi mi-a zis sa incerc aciclovir. I-am dat. Sa vedem ce se mai intampla. DAr mi-a mai zis ca de-acum o sa faca toata viata. [cfev] [czid] [cfev] [czid]
Imagine
Imagine
MartaLarisa
Asistent
Asistent

Re: herpes la sugari?

Mesajde MartaLarisa » Joi Mar 15, 2007 7:50 pm

touwli scrie:sunt disperata,am descoperit azi la puiutzul meu un gugguloi alb ca un herpes pe buza de jos in interior!!!!nu stiu ce e si de la ce a aparut...poate fi de la biberon?ii mai dau ceiutz din cand in cand.maine oricum il duc la doctor dar poate ma putetzi ajuta cu un sfat pana atunci!

pana la urma ce-a fost, herpes?! ce-a zis dr tau?
Imagine
Imagine
MartaLarisa
Asistent
Asistent

Mesajde touwli » Dum Mar 18, 2007 10:53 pm

trebuia sa ii interzici sa o pupe...mama cred ca as fi ucis-o pe soacramea....la noi nu era herpes,au disparut de la sine,era de la lapte,se intampla des la sugari cica...
touwli

Mesajde micky-cezar » Mie Mar 21, 2007 11:47 am

nasol, eu am avut herpes la un an. acum imi apare foartec des si din pacarte nu numai la gura ci si la ochi, pe nas, in nas si si pe fata. sa ai mare grija marta cu fetita, cum ii scade sistemul imunitar o sa faca herpes
micky-cezar
Asistent
Asistent

Mesajde MartaLarisa » Mie Mar 21, 2007 12:10 pm

Of, Doamne?! Oare nu exista un vaccin?!
Imagine
Imagine
MartaLarisa
Asistent
Asistent

Mesajde aceeasi_eu » Mie Mar 21, 2007 12:24 pm

Marta_larisa,
esti sigura ca a fost herpes?
Eu zic ca o consultatie prin telefon nu este in regula,iar medicul tau ti-a recomandat cu prea multa usurinta aciclovir!
Consulta neaparat un medic daca iti mai apare ceva de genul acela si nu mai aplica unguente,,dupa ureche,,
Putea fii o afta bucala,exact cum spuneau si fetele ,aparuta de la biberoane,de la obiectele pe care le duc frecvent la gurita si atunci tratamentul e altul!
aceeasi_eu
Maestru
Maestru

Mesajde micky-cezar » Mie Mar 21, 2007 1:36 pm

vaccin exista, dar nu e 100% garantat. eu una nu am vrut sa mi-l fac. loa institutul cantacuzino te poti interesa. dar oricum afla daca a fost sigur herpes
micky-cezar
Asistent
Asistent

Înapoi la Sanatate